אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפקחי בטיחות בענף הבנייה יקבלו תוספת שכר של 3,500 שקל בחודש צילום: צילום מבצעי מד"א

מפקחי בטיחות בענף הבנייה יקבלו תוספת שכר של 3,500 שקל בחודש

בעקבות סיכום בין שר העבודה והרווחה חיים כץ לאוצר, השכר למפקח יהיה בין 10,350 לכ-18 אלף שקל בחודש. במשרד הרווחה מעריכים כי השדרוג יאפשר איוש של 22 תקני פיקוח שלא אוישו עד כה בשל השכר הנמוך

19.11.2017, 14:57 | נמרוד בוסו

שר העבודה והרווחה חיים כץ הודיע היום (א') כי סיכם עם הממונה על השכר באוצר ועם נציבות שירות המדינה כי שכר מפקחי הבטיחות בענף הבניה יעלה בכ-3,500 שקל בחודש. לפיכך בסיס השכר של מפקח יחל ב-10,347 שקל ויגיע עד 17,985 שקל. זאת במטרה לצמצם את מספר תאונות העבודה באתרי בנייה, שמספרן המריא בשנים האחרונות, וכיום גובות עשרות קורבנות מדי שנה. ב-2017 לבדה נהרגו עד כה 31 איש בתאונות עבודה בבניין. 

 

קראו עוד בכלכליסט

 

כץ אמר בפגישה  עם מפקחי מינהל הבטיחות במשרדו, כי עדכון השכר יכנס לתוקף החל ב-1 בדצמבר ואמור לסייע למשרד העבודה לאייש 22 תקנים נוספים לתפקידי מפקחים העומדים לרשותו, שלא אוישו עד היום בשל תנאי השכר הנמוכים. לאחר האיוש, יגיע מספר המפקחים ל-41. עוד ציין השר כי פנה בבקשה נוספת לאוצר להצמדת רכבים או תשלום הוצאות רכב לכל מפקח.

חיים כץ, שר העבודה והרווחה, צילום: נמרוד גליקמן חיים כץ, שר העבודה והרווחה | צילום: נמרוד גליקמן חיים כץ, שר העבודה והרווחה, צילום: נמרוד גליקמן

כץ אמר: "הסרנו מכשול משמעותי בדרך ליצירת מערך הרתעה אפקטיבי בקרב קבלנים וקביעת סטנדרט בטיחות גבוה בענף הבנייה. עדכון רמות השכר יביא לתגמול ראוי של המפקחים שהם חוד החנית במאבק נגד תאונות העבודה ויסייע לנו בגיוס כוח אדם איכותי. אני מודה לממונה על השכר ולנציבות שירות המדינה שנענו לבקשתי",.

צעד זה מתווסף לצעד נוסף שאושר השנה, במסגרתו יאפשרו תקנות שיכנסו לתוקף בינואר 2018 להטיל עיצומים אישיים על קבלנים בגובה של עד 35,740 שקל, על כל עבירת בטיחות שתימצא באתר בנייה שבאחריותם, וכן יאפשרו הטלת קנס כספי על מנכ"ל חברת בנייה שלא יפעל לתיקון הליקויים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות