אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק הפועלים מגדיל ההפרשה על החקירה בארה"ב ב-280 מיליון שקל צילום: עומר הכהן

בנק הפועלים מגדיל ההפרשה על החקירה בארה"ב ב-280 מיליון שקל

ההפרשה הנוספת תירשם בדוחות הרבעון השלישי, שיפורסמו ביום שלישי הקרוב, והיא צפויה להשפיע על שורת הרווח של הבנק; סכום ההפרשה הכולל בגין החקירה עומד עתה על 950 מיליון שקל

23.11.2017, 10:01 | רעות שפיגלמן
קצת פחות משבוע לפני שהוא מפרסם את הדוח הכספי לרבעון השלישי של 2017, הוציא היום (ה') בנק הפועלים אזהרת רווח ולפיה הוא צפוי לרשום רווח הרבה יותר קטן מהרווחים שהורגל לרשום. לקיטון הצפוי תרמה החקירה שמתנהלת נגד הבנק בארה"ב בפרשת העלמות המס של לקוחותיו האמריקאים.  

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה לבורסה שפרסם הבנק נמסר כי הוא צפוי להגדיל בדוחות הכספיים הקרובים (שיפורסמו ביום ג' הקרוב) את סכום ההפרשה בכ-280 מיליון שקל (80 מיליון דולר). הסכום האמור מתווסף לסכום כולל של כ-660 מיליון שקל אשר הופרש בעבר. לפי הבנק, סכום ההפרשה הכולל בגין החקירה עומד עתה על 950 מיליון שקל. 

עוד נכתב בהודעה "כי נכון לעכשיו אין ביכולתו של הבנק להעריך את היקף החשיפה או את טווח החשיפה שלו  בקשר עם חקירת הרשויות האמריקאיות. ויתכן שהסכומים שהוא ישלם במסגרת הסדרים עם הרשויות האמריקאיות (אם יושגו), יהיו גבוהים משמעותית מסכום ההפרשה". החקירה של בנק הפועלים מתנהלת מול משרד המשפטים האמריקאי (DOJ) וגם מול מחלקת השירותים הפיננסיים של מדינת ניו יורק (NYDFS).

אריק פינטו מנכ"ל בנק הפועלים
אריק פינטו מנכ"ל בנק הפועלים צילום: אוראל כהן מיכאל קרמר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות