אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזכיר קצא"א דוד שרן הוצא לחופשה של שבועיים צילום: עמית שעל

מזכיר קצא"א דוד שרן הוצא לחופשה של שבועיים

שרן, החשוד בקבלת שוחד בפרשת הצוללות וכלי השיט, היה אמור לחזור היום (ה') לעבודה במשרדי חברת דוראד, המוחזקת על ידי קצא"א. בהסכמת הצדדים הוחלט שייצא בשלב זה לחופשה עד סיום כל תקופת ההרחקה בחודש הבא. המשטרה והפרקליטות מנסות למנוע משרן לחזור לעבודה

23.11.2017, 14:39 | תומר גנון וליאור גוטמן

מזכיר חברת קצא"א, דוד שרן, החשוד בביצוע עבירות שוחד בפרשת הצוללות וכלי השייט (3,000) הוצא לחופשה של שבועיים מחברת האנרגיה. בעקבות החלטת בית המשפט, שרן היה אמור לחזור היום (ה') לעבודה במשרדי חברת דוראד, המוחזקת על ידי קצא"א, עד אשר תסתיים הרחקתו ממשרדיה בחודש הבא. עם זאת בהסכמת הצדדים הוחלט ששרן ייצא בשלב זה לחופשה עד סיום כל תקופת ההרחקה.

קראו עוד בכלכליסט

דוד שרן, צילום: עמית שעל דוד שרן | צילום: עמית שעל דוד שרן, צילום: עמית שעל

על פי החשד נגד שרן, מנהל לשכת ראש הממשלה לשעבר, הדליף במסגרת תפקידו לנציג חברת טיסנקרופ הגרמנית, עד המדינה מיקי גנור, מידע על מכרזים בתחום הרכש הביטחוני, וכן מה היו יחסי הכוחות והצבעות השרים בקבינט המדיני-הביטחוני שקושרת אליהם. בתמורה למידע העסקי, כך החשד, קיבל שרן מגנור עשרות אלפי שקלים בתיווכו של יועץ התקשורת והאסטרטגיה צחי ליבר. כדי להסוות את העברת הכספים, חתם גנור על הסכם פיקטיבי למתן שירותים מול החברה של ליבר, וזה בהמשך העביר את הכסף שקיבל במזומן לשרן.

השבוע פורסם ב-ynet שהמשטרה והפרקליטות מנסות למצוא דרך להשעות את שרן מתפקידו כמזכיר קצא"א. לתפיסת רשויות האכיפה יש להרחיק את שרן מהעבודה בשל מעורבותו לכאורה בפרשת הצוללות, וזאת לאור הראיות כבדות המשקל לכאורה שנאספו נגדו בחקירה. מסר כזה הועבר לחברת האנרגיה כאשר חוקרי המשטרה הגיעו לערוך חיפוש במחשבו של שרן בקצא"א.

עם זאת החשדות בפרשת 3,000 אינם נוגעים לעבודתו הנוכחית של שרן. המשטרה מוגבלת ביכולת שלה לבקש מבית המשפט להרחיק אדם ממקום עבודתו, והיא צריכה להראות לבית המשפט שיש חשד סביר לשיבוש החקירה אם הדבר יקרה. במקביל, נציבות שירות המדינה יכולה להשעות עובד, בכפוף לשימוע, אם ישנן ראיות מנהליות כבדות משקל שהוא פגע במשמעות שירות המדינה. עם זאת קצא"א אינה כפופה לפי חוק לנציבות. פתרון אפשרי למצב, כך נראה, הוא שדירקטוריון קצא"א יגיע להסכמה עם שרן שהוא אינו חוזר בשלב זה לעבודה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות