אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הביומד פרוטליקס מפטרת 20% מעובדיה צילום: יח"צ

חברת הביומד פרוטליקס מפטרת 20% מעובדיה

זאת כחלק מתהליך התייעלות שהחברה מיישמת; מדובר בכ-50 איש שקיבלו זימון לשימוע לקראת פיטורים

26.11.2017, 11:53 | דרור רייך

חברת הביומד פרוטליקס, בניהולו של משה מנור, צפויה לפטר כ-20% מכוח האדם בחברה - זאת כחלק מתהליך התייעלות שהחברה מיישמת. מדובר בכ-50 איש שקיבלו זימון לשימוע לקראת פיטורים.

קראו עוד בכלכליסט

לתהליך ההתייעלות בפרוטליקס ישנם כמה סיבות שהראשונה שבהן היא קיצוץ בתקציב שהיא מקבלת מהמדען הראשי כמעט בחצי. אם ב-2016 עמד תקציב זה על 6 מיליון דולר ב-2017 פרוטליקס קיבלה רק 3.2 מילון דולר. כמו כן, פרוטליקס עברה שינוי מיקוד בשנתיים האחרונות - מהתמקדות במחלת הגושה להתמקדות במחלת ההפברי (Fabry).

פרוטליקס מנוהלת על ידי משה מנור חתמה לאחרונה על הסכם אסטרטגי ובלעדי עם חברת קייסי (Chiesi Farmaceutici) - חברה פרטית המתמחה בשיווק והפצה של תרופות באירופה ובשאר העולם, בנוגע להפצת התרופה לטיפול במחלת הפברי (Fabry). קייסי היא חברה איטלקית עם מחזור מכירות של כמיליארד יורו בשנה.

פברי היא מחלה גנטית נדירה ופרוטליקס מנסה לשדרג את התרופה הקיימת למחלה באמצעות הארכת משך הפעילות של החלבון. פרוטליקס עוסקת בפיתוח תרופות מבוססות חלבון מן הצומח ונסחרת לפי שווי שוק של 333 מיליון שקלים לאחר עלייה של 58% מתחילת השנה.

משה מנור מנכ"ל ונשיא פרוטליקס, צילום: יח"צ משה מנור מנכ"ל ונשיא פרוטליקס | צילום: יח"צ משה מנור מנכ"ל ונשיא פרוטליקס, צילום: יח"צ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות