אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשכחו מאטקינס ומהפלאו: פותח מחשוב לביש לדיאטה

תשכחו מאטקינס ומהפלאו: פותח מחשוב לביש לדיאטה

חוקרים מארה"ב פיתחו מעין חגורת בטן חכמה שמאפשרת לקבל נתונים מדויקים על מצב הקיבה. כך, ניתן יהיה להאיץ ולייעל החלמה מניתוחים בטניים - ולשפר משמעותית דיאטות

26.11.2017, 14:15 | רפאל קאהאן

חוקרים במרכז הרפואי סידר-סיני בלוס אנג'לס הציגו פיתוח חדש שעושה שימוש בטכנולוגיות של צמידי הכושר: חיישנים לבטן. הרעיון מאחורי הפיתוח הוא לבצע מעקב אחרי מצב הקיבה של המשתמש בדיוק כפי שצמידי פיטביט ודומיהם מבצעים מעקב אחרי הפעילות הספורטיבית שלנו.

קראו עוד בכלכליסט

הפיתוח שמכונה AbStats משתמש בחיישנים שמונחים על הבטן ומקשיבים לקולות שבוקעים ממנה על מנת להעריך פעולות כגון עיכול או מנוחה. האלגוריתם של החיישן מנתח את הקולות, כגון גרגורים או חריקות, כדי לנתח את איכות הפעילות הגסטרית. החיישן אמור לסייע בעיקר עבור חולים המתאוששים מניתוחי בטן או כאלה המעוניינים לרדת במשקל.

מערכת Abstats מערכת Abstats מערכת Abstats

החיישנים יאפשרו לרופאים להעריך מתי ניתן להתחיל בתזונה מבוססת נוזלים או מוצקים, משהו שעד כה היה צריך לנחש ולנסות בשיטת ניסוי וטעייה. עד כמה שזה נשמע טריוויאלי, מדובר בבעיה קשה שמשפיעה על קצב ואיכות ההחלמה.

הרופאים גם מעריכים שהחיישן יאפשר לסייע בירידה במשקל: אחת הסיבות העיקריות לעלייה היא אכילה של ארוחה לפני שהגוף סיים לעכל את הקודמת. החיישן מצויד בנורות שדולקות בירוק, צוהב או אדום, בהתאם לזמן האכילה הנכון. על פי החוקרים המוח והבטן לא תמיד מסונכרנים ביניהם והחיישן אמור לסייע להעריך את הזמנים באופן מדויק.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות