אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר עיכובים: קבוצה ראשונה של 100 פועלי בנייה מסין ינחתו בארץ מחר צילום: שגרירות ישראל בסין ונציגות משרד הבינוי והשיכון בסין

לאחר עיכובים: קבוצה ראשונה של 100 פועלי בנייה מסין ינחתו בארץ מחר

ההסכם שנחתם בין המדינות לפני שבעה חודשים מאשר הגעתם של כ-6,000 פועלים העוסקים בתחום עבודות הטיח והבטון, אך עד כה אישרה שגרירות סין רק 1,697 מהם

27.11.2017, 19:19 | ענת דניאלי

לאחר שורה של עיכובים סוף סוף קבוצה ראשונה של כ-100 פועלים מסין ינחתו מחר (ג׳) בשעה 7:00 בבוקר בישראל – כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

לפני כשבועיים, אישרה השגרירות הסינית רשימה של 49 אתרי בנייה בהם תותר עבודת 1,697 פועלים מסין באתרי הבנייה. הקבוצה בה כ-100 הפועלים צפויה להיות הראשונה מבין כמה קבוצות פועלים שינחתו בישראל בטיסות סדירות עד שתושלם הגעת כלל העובדים שאושרו.

הפועלים היו אמורים לנחות כבר בחודש אוקטובר אך מכיוון ששגרירות סין בישראל התעכבה במתן אישורים לרשימת אתרי הבנייה בהם מותר להם לעבוד, הגעתם נדחתה.

פועלי הבנייה מסין בדרכם לישראל. קבוצה של 100 עובדים ראשונים מתוך 6,000, צילום: שגרירות ישראל בסין ונציגות משרד הבינוי והשיכון בסין פועלי הבנייה מסין בדרכם לישראל. קבוצה של 100 עובדים ראשונים מתוך 6,000 | צילום: שגרירות ישראל בסין ונציגות משרד הבינוי והשיכון בסין פועלי הבנייה מסין בדרכם לישראל. קבוצה של 100 עובדים ראשונים מתוך 6,000, צילום: שגרירות ישראל בסין ונציגות משרד הבינוי והשיכון בסין

בחודש מרץ 2017 נחתם הסכם בילטראלי בין ישראל לסין להבאת פועלי בניין לארץ לאור מחסור בעובדים בתחום העבודות הרטובות בבטון וטיח. בשלב הראשון התנאי שהציבה סין היה כי הפועלים יועסקו באתרי בנייה בתחומי הקו הירוק בלבד. לכן, כדי לוודא שהתנאי ממולא, ההסכם מחייב את היזמים והתאגידים המעוניינים בפועלים לציין בבקשתם את מספר הפועלים ואת אתרי הבנייה שבהם יועסקו. שגרירות סין בישראל אחראית לבדוק שהאתרים אכן לא נמצאים מחוץ לקו הירוק.

על פי ההסכמים מול ממשלת סין יגיעו לישראל 6,000 עובדים. בנוסף, צפויים להגיע עוד כ-5,000 עובדים ממדינות זרות שנבחרו במסגרת קול קורא שפרסם משרד הבינוי והשיכון.

נציין כי כבר כיום ידוע במשרד הבינוי והשיכון על צורך מיידי של 7,000 פועלי בניין שיעבדו ב־350 אתרים, נוסף על אלה שהשגרירות אישרה והחלו את דרכם לישראל. לאחר אישור הגעתם עוברים הפועלים הכשרה וקורס בטיחות בסין, במטרה ללמדם על חוקי ושיטות העבודה בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
הסינם באים
מי מחליט מה טוב למדינת ישראל ולאזרחיה? קטונטי מלהבין אני אזרח פשוט צבר בן 66 כל חיי תרמתי למדינה לחמתי במלחמות ישראל.עבדתי בבניין 20 שנה. ו-25 שנים אני בהכשרה מקצועית בענף הבניין בכל הרמות והמקצועות .אני קובע כאן ועכשיו הבאת הסינים ועובדים זרים לענף הבניין תביא שואה לענף הבניין תתעוררו לפני שיהיה מאוחר ונישאר ללא עבודה.
אריה גולן.  |  02.12.17
3.
בטיחות
ואיך בדיוק יתקשרו אתם מנהלי העבודה, ויסבירו להם תקנים לעבודה נכונה והסדרי בטיחות? ואיך יתקשרו אנשים אלה עם האחרים העובדים בבניין? זה פתרון? במקום לעבר סינים, הכשירו לעבודה את מבקשי המקלט הנמצאים בארץ ורוצים לעבוד ואפילו מדברים עברית. זה הומני ונכון ומעשי יותר.
נדלניסטה  |  28.11.17