אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש עיריית לונדון ירחיק מהילדים את הפיש אנד צ'יפס צילום: שאטרסטוק

ראש עיריית לונדון ירחיק מהילדים את הפיש אנד צ'יפס

סאדיק חאן מודאג ממגיפת השמנת היתר בקרב ילדי הבירה ויאסור על מסעדות מזון מהיר לפעול ליד בתי ספר. במקביל ייאבק על עתיד הפאבים

28.11.2017, 20:12 | שירות כלכליסט

ראש עיריית לונדון סאדיק חאן נלחם בהשמנת ילדים בבירת הממלכה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי טיוטת תוכנית שצפויה להתפרסם השבוע, מסעדות מזון מהיר המציעות משלוחים לא יורשו להיפתח במרחק של עד 400 מטרים מבתי הספר.

בנוסף, מסעדות המציעות מזון עממי כמו פיש אנד צ'יפס ופיצה יידרשו לחתום על אמנה המאלצת אותן לעמוד באמות מידה מינימליות של בריאות, לפני שיקבלו רישיון הפעלה. הכוונה היא כי יצלו או יאפו מנות, במקום לטגנן.

לדברי חאן, המהלכים יסייעו להתמודד עם השמנת יתר חולנית בקרב ילדים בלונדון, כאשר 40% מהילדים המסיימים בית ספר יסודי בבירה מוגדרים כסובלים מהשמנת יתר או השמנת יתר חולנית, השיעור הגבוה ביותר באנגליה.

"מסעדות מזון מהיר הן חיוניות בלונדון, אבל חשוב שלא יעודדו את הילדים שלנו לקבל החלטות גרועות לגבי האוכל שלהם", מסר חאן. "אני מנצל את מלוא הסמכויות שלי כדי למנוע פתיחתן של מסעדות מזון מהיר חדשות בסמוך לבתי ספר, במטרה לנטרל את הפצצה המתקתקת של השמנת יתר חולנית בקרב ילדים ולעזור לנו לנהל חיים בריאים יותר", הדגיש.

הודעתו של חאן זכתה לתמיכת אנשי מקצוע בממלכה. "הרחובות הראשיים שלנו רוויים במסעדות מזון מהיר והתלמידים שלנו צורכים יותר מדי מזון ומשקאות לא בריאים בסמוך לבתי הספר", כך על פי ד"ר איבון דויל, מנהלת משרד בריאות הציבור בלונדון. "התוכנית תעודד סביבת מזון בריאה יותר מחוץ לבתי הספר שלנו, כך שג'אנק פוד כבר לא יהיה האופציה שמחכה שם לילדים".

הצעדים האלה הם חלק מתוכנית לונדון (London Plan) של חאן שבמסגרתה הוא מציג גם צעדים להגנה על שטחים ירוקים בעיר ושואף להפוך 50% מהבתים החדשים שייבנו בה, לברי־השגה. עוד נאבק חאן על הישרדות הפאבים בעיר, אחרי שמחציתם נסגרו מאז 2001.

חאן מציע מהלכים, כמו חיוב קבלנים שבונים בסמוך לפאבים לוודא שהקירות חסינים לרעש, כדי להפחית את תלונות השכנים. "הפאבים בעיר שלנו הם לעתים לב הקהילה או בעלי ערך היסטורי, ולכן הרשויות המקומיות חייבות להגן עליהם כדי לשמור על האופי הייחודי של העיר", הוסיף חאן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות