אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח ביפן: אפל מעצבת שבבי ניהול אנרגיה משלה צילום: אוראל כהן

דיווח ביפן: אפל מעצבת שבבי ניהול אנרגיה משלה

השבבים האלו אחראים לפונקציות הטעינה, ניהול הסוללה וצריכת האנרגיה ועל פי הדיווח בעיתון ניקיי ייתכן וישולבו בדגמי האייפונים שיושקו ב-2018. את הפרויקט מוביל הישראלי הבכיר באפל, ג'וני סרוג'י

02.12.2017, 10:48 | עומר כביר

אפל מרחיבה את המאמצים לצמצם את התלות בספקיות חיצוניות, ומעצבת שבבי ניהול אנרגיה משלה, שייתכן שישולבו בדגמי האייפונים שיושקו ב-2018 - כך לפי דיווח של העיתון היפני ניקיי.

קראו עוד בכלכליסט

הקורבן העיקרי של המהלך תהיה ספקית השבבים הנוכחית של החברה, Dialog Semiconductor הבריטית, שמניותיה בבורסת פרנקפורט צללו ב-19% בעקבות הפרסום. ב-2016 היתה אפל אחראית ל-74% ממניות החברה.

שבבי ניהול האנרגיה אחראים לפונקציות הטעינה, ניהול הסוללה וצריכת האנרגיה. מדובר באחר הרכיבים הקריטיים והיקרים ביותר אחרי מעבדים, מודמים ושבבי זיכרון. "על סמך התוכניות הנוכחיות של אפל, הם מתעדים להחליף חלקית, או בסביבות חצי משבבי האנרגיה באייפון החל משנה הבאה", אמר מקור לניקיי. מקור אחרי אישר שאפל מפתחת שבבים אלו, אך אמר שמסגרת הזמן ודאית פחות וייתכן שהמהלך יתבצע רק ב-2019.

ג ג'וני סרוג'י | צילום: אוראל כהן ג

לדברי המקורות, השבבים של אפל יהיו המתקדמים בתעשייה, וייתכן שיכללו יכולות עיבוד שיאפשרו להם לשלוט בצורה טובה יותר בצריכת האנרגיה של רכיבים שונים. התוצאה תהיה אייפונים עם צריכת אנרגיה נמוכה יותר.

את השבבים צפויה לייצר בעבור אפל חברת TSMC הטייוואנית. החברה מספקת לאפל את מעבדי האייפונים מאז 2016, אך בשנה הבאה עתידה לאבד חוזה זה לטובת סמסונג. ייצור שבבי ניהול האנרגיה עתיד לפצות במידת מה על אובדן החוזה היוקרתי.

שבבי צריכת האנרגיה יצטרפו למעבדים, שבב העיבוד הניורוני שאחראי ליכולות זיהוי התמונה באייפון X ולאלגוריתם למידת המכונה, שבבי זיהוי טביעות האצבע ועוד. את פיתוח שבבים אלו, וכנראה גם את שבב צריכת האנרגיה החדש, מובילה החטיבה בראשות הישראלי הבכיר באפל, ג'וני סרוג'י, שהולך ומקבע את מעמדו כאחד האנשים הבכירים והמרכזיים בחברה.

מדיאלוג נמסר בתגובה לניקיי: "מערכת היחסים העסקית עם אפל תואמת את ההתנהלות העסקית הרגילה". אפל ו-TSMC לא הגיבו לדיווח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות