אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משאבי טבע במו”מ לרכישת חוות שרתים קנדית בתחום המטבעות הווירטואליים צילום: איי אף פי

משאבי טבע במו”מ לרכישת חוות שרתים קנדית בתחום המטבעות הווירטואליים

החברה הקנדית מפעליה חוות שרתים המספקות כוח מחשוב לכרייה של 4 מטבעות וירטואלים - ביטקוין וביטקוין קאש, את'ריום ולייטקוין; מניית החברה מזנקת ב-30% בבורסה

03.12.2017, 14:02 | דרור רייך

המטבע הווירטואלי שמשגע את העולם נכנס לבורסה של תל אביב. על חורבות השלד הבורסאי של משאבי טבע, מעוניין רועי סבג (54%) ליצוק פעילות של 4 מטבעות ביטקוין וביטקוין קאש, את'ריום ולייטקוין. מניית החברה מגיבה בזינוק של 30% בבורסה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה דיווחה היום (א') למשקיעיה בבורסה על מו"מ מתקדם לרכישת 75% ממניות של חברת קנדית בשם 'BACKBONE SOLUTIONS' שמפעליה תחת השם המסחרי 'Bitfarms' חוות שרתים המספקות כוח מחשוב לכרייה של 4 המטבעות.

לחברה 4 חוות פעילות בוויבק שבקנדה ועתידה לפתוח 2 חוות נוספות בינואר 2018 שנמצאות כעת בשלבי הקמה. מדובר בחוות המטבעות המוצפנים והמבוזרים הגדולות ביותר בצפון אמריקה ומהגדולות בעולם במונחי אנרגיה. החוות עושות שימוש באנרגיה מתחדשת ונקייה.

שווי העסקה עדין לא נמסר אבל על פי החברה, במשך פחות מחודש של פעילות, ארבע חוות השרתים ייצרו הכנסה של 3.8 מיליון דולר ארה"ב במטבעות מוצפנים ומבוזרים, בעלות תפעולית המוערכת בכ-12%. באוקטובר גייסה החברה כ-2 מיליון שקל שהנפיקה 1.6 מיליון מניות שנמכרו במחיר של 1.25 שקלים למניה. היום מניית החברה נסחרת במחיר של כ-10 שקלים, שמכנה לה שווי שוק של 106 מיליון שקלים. מלבד סבג, המחזיקים הגדולים במניה הן 2 קרנות זרות, ולורס ואונטריו עם כ-7.5% כל אחת.

ביטקוין, צילום: רויטרס ביטקוין | צילום: רויטרס ביטקוין, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות