אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באג באייפון גרם למכשירים לבצע אתחול ללא שליטה

באג באייפון גרם למכשירים לבצע אתחול ללא שליטה

תקלה בעדכון למערכת ההפעלה iOS גרם למכשירים רבים לבצע אתחול ברגע שהגיעו אליהם התראות מאפליקציות שונות. אפל השיקה בזריזות תיקון לתקלה. מה יכול לעשות משתמש שעדיין לא קיבל את העדכון?

03.12.2017, 17:17 | רפאל קאהאן

באג משונה במכשירי iOS: אתמול הופיעו בארץ ובעולם תלונות של משתמשים על ביצוע אתחול לא רצוני של מכשיר האייפון בכל פעם שמגיעות אליו התראות. זאת, אחרי שהתקינו את עדכון 11.1.2 למערכת ההפעלה של הטלפון. 

קראו עוד בכלכליסט

האתחול התבצע בכל פעם שאפליקציות העלו התראות, מה שגרם לאתחולים שבוצעו מספר פעמים ביום, לעיתים ברצף - מה שגרם לחלק מהמשתמשים לחשוב שמדובר בתקלה חמורה במיוחד. בעקבות התלונות, שהופיעו בעיקר בטוויטר וברדיט, הפיצה אפל עדכון נוסף שפותר את הבעיה. תזמון העדכון אינו שגרתי; החברה משיקה עדכונים בדרך כלל בימי שלישי, כדי שתוכל לשלוח תיקונים במידה ויגלו באגים. התסכול והזעם של הגולשים הביא את החברה להפיץ את העדכון מוקדם מהרגיל, כבר במהלך יום שבת.

סדרת האייפון האחרונה של אפל, צילום: ניצן סדן סדרת האייפון האחרונה של אפל | צילום: ניצן סדן סדרת האייפון האחרונה של אפל, צילום: ניצן סדן

מי שסובל מהבעיה ועדיין לא קיבל את העדכון החדש, יכול לפתור אותה בקלות: עליו להיכנס למסך ההגדרות ולעבור לתפריט ההתראות, לבחור אפליקציות ולבטל את ההתראות מהן. ברגע שיגיע העדכון הבא (11.2), אפשר יהיה לחזור לתפריט ולהפעיל מחדש את ההתראות.

תקלה זו היא האחרונה בשורה של תקלות שהופיעו במכשירי אפל ומערכות ההפעלה שלה. האייפון X סבל משורה של בעיות וביניהן מסך תקול, כיבוי פתאומי במזג אוויר קר ותקלה בשירות iMessage. גם מערכת ההפעלה OS X סיירה כללה פרצת אבטחה חמורה שאפשרה למשתמשים לקבל הרשאות ניהול במחשב ללא צורך בסיסמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות