אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המיזוג יוצא לדרך: סינוורלד של מוקי גרדינגר רוכשת את ריגאל צילום: film.list

המיזוג יוצא לדרך: סינוורלד של מוקי גרדינגר רוכשת את ריגאל

המיזוג ייצור את חברת בתי הקולנוע השנייה בגודלה בעולם עם למעלה מ-9,300 מסכים בארה"ב ובאירופה. סינוורלד הבריטית הנשלטת בידי משפחת גרדינגר הישראלית נסחרת בשווי של 2.5 מיליארד דולר

05.12.2017, 11:36 | שירות כלכליסט
המיזוג בין שתיים מחברות הקולנוע הגדולות בעולם יוצא לדרך: חברת בתי הקולנוע הבריטית סינוורלד (Cineworld) שבבעלות מוקי גרדינגר, הודיעה רשמית כי תרכוש את מפעילת בתי הקולנוע האמריקאית ריגאל אנטרטיינמנט גרופ (Regal Entertainment Group) עבור 3.6 מיליארד דולר במזומן, כך לפי הודעה שפירסמו היום (ג') שתי החברות.

קראו עוד בכלכליסט

סינוורלד מוגדרת כמפעילת בתי הקולנוע השנייה בגודלה באירופה, בעוד שריגאל היא רשת בתי הקולנוע השנייה בגודלה בארה"ב.

בית קולנוע של סינוורלד, צילום: film.list בית קולנוע של סינוורלד | צילום: film.list בית קולנוע של סינוורלד, צילום: film.list

העסקה תיצור חברה משולבת שתהיה בעמדה טובה יותר להתחרות ב-AMC ששולטת על השוק האמריקאי. כמו כן, העסקה תמצב את החברה בעמדה טובה יותר להדוף את התחרות המתפתחת מצד חברות הטכנולוגיה כמו נטפליקס ואפל.

לאחר השלמת המיזוג, תפעיל החברה הממוזגת מעל 9,300 מסכים בארה"ב ובאירופה, זאת לעומת 8,200 מסכים בארה"ב ו-2,200 מסכים באירופה שמפעילה AMC.

בית קולנוע של ריגאל, צילום: שאטרסטוק בית קולנוע של ריגאל | צילום: שאטרסטוק בית קולנוע של ריגאל, צילום: שאטרסטוק

תנאי העסקה מעניקים למניית ריגאל שווי של 23 דולר, המייצג פרמיה של 12% ממחיר הסגירה של החברה ביום שני, ומעניק לה שווי כולל חובות של 5.8 מיליארד דולר. מניית ריגאל התחזקה ב-13.6% מאז דווח בנובמבר על העסקה המתגבשת. סינוורלד הבריטית הנשלטת בידי משפחת גרדינגר הישראלית נסחרת בשווי של 2.5 מיליארד דולר.

לפי הצהרת החברות, המיזוג צפוי ליצור רווח לפני מס של 100 מיליון דולר, וכן הטבות שנתיות נוספות של 50 מיליון דולר.

סינוורלד מתכננת לממן את העסקה באמצעות הנפקת זכויות שתגייס 1.7 מיליארד ליש"ט (2.3 מיליארד דולר), ואת השאר היא תכסה במזומן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות