אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל המפרסמים: גוגל תקצה 10,000 איש לצנזורת יוטיוב צילום: Breitbart

בגלל המפרסמים: גוגל תקצה 10,000 איש לצנזורת יוטיוב

חלק ניכר מכלל המפתחים בחברה יעבדו בשנה הקרובה על פיתוח אלגוריתם שירחיק תוכן פוגעני מהשירות. זאת, מחשש לפגיעה מתמשכת בהכנסות גוגל מפרסום ונטישת מפרסמים בולטים

05.12.2017, 13:14 | קרן-אור גרינברג

גוגל תפנה יותר מ-10,000 עובדים לצנזורת קליפים ביוטיוב בשנה הבאה - כך הודיעה אמש (ב') מנכ"לית יוטיוב סוזן ווג'יסקי. "ראיתי איך הפלטפורמה הפתוחה שלנו הייתה כוח ליצירתיות, למידה וגישה למידע", כתבה. "אולם ראיתי מקרוב צד אחד, מטריד יותר, של הפתיחות ביוטיוב. ראיתי איך משתמשים רעים מנצלים את הפתיחות שלנו כדי להונות, לתמרן, להטריד ואפילו לפגוע".

קראו עוד בכלכליסט

החברה תפנה חלק ניכר מאנשי הפיתוח שלה לבניית אלגוריתם שמסוגל לזהות תוכן פוגעני ולהסיר אותו אוטומטית. זאת, בעקבות נטישת מפרסמים גדולים, שזעמו לאחר שהמותגים שלהם הוצגו לצד תוכן פוגעני. לצד תכני מין, אלימות וגזענות, הופיעו בחודשים האחרונים סרטונים בלתי הולמים שיועדו לקטינים - מה שגרר ביקורת נוקבת על יוטיוב. בעקבותיה, הוסרו יותר מ-150,000 סרטונים מהשירות.

הצנזורה תשופר. יוטיוב, צילום:  MintPress הצנזורה תשופר. יוטיוב | צילום: MintPress הצנזורה תשופר. יוטיוב, צילום:  MintPress

מפרסמים בולטים, ביניהם דויטשה בנק ו-HP, הסירו מודעות פרסומות מיוטיוב וכמותם גם אחרים. לאור זאת החליטה גוגל לבצע מהלך רחב שיסיר את האיום מרווחי הפרסום שלה. התוכנית החדשה של החברה היא לשלב אלגוריתם חכם ובקרה ידנית, כדי לשמור על אינטרס המפרסמים. זאת, לאחר שתלונות מצד המשתמשים עצמם לא זכו לתגובה שכזו.

המניע לשינוי מגיע גם מלחץ רגולטורי: ממשלת בריטניה השעתה את פרסומיה מיוטיוב במרץ האחרון, ואף הזהירה כי עברייני מין משתמשים בשירות לניצול ילדים. בנאום שנשאה בספטמבר ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, הציבה אתגר לחברות הטכנולוגיה להוריד חומר לא ראוי תוך שעתיים.

מאמנים את האלגוריתם

יוטיוב החלה לפעול בנידון ביוני השנה, בשיתוף עם גופים כליגה למניעת השמצה, המכון לדיאולוג אסטרטגי ומומחים שונים. צוותי העובדים שלה צפו ביותר מ-2 מיליון סרטונים כדי לאמן את תוכנות הבקרה לזהות תוכן בעייתי בצורה אוטומטית. בנוסף, תשתף פעולה עם גורמים בתחום ביטחון קטינים ברשת.

"השיפוט האנושי הוא קריטי כדי לקבל החלטות בנושא תוכן", הסבירה ווג'יסקי. לדבריה, התוצאות הובילו לשיפור ניכר עם הסרת סרטונים במהירות הגבוהה פי 5 ממה שנדרש לעובדים להסיר בעצמם. "היום 98% מהסרטונים המוסרים סומנו על ידי הטכנולוגיה שלנו, התקדמות תאפשר לנו להוריד קרוב ל-70% מהתוכן הפוגעני בתוך 8 שעות מהרגע שהועלה, וכמעט 50% מהתוכן שהועלה יוסר תוך שעתיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות