אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת השחיתות: שמעון סוסן, מקורבו של שר האוצר כחלון, נחקר במשטרה

פרשת השחיתות: שמעון סוסן, מקורבו של שר האוצר כחלון, נחקר במשטרה

סוסן, ראש מועצת חבל מודיעין, נחשב לאחד האנשים הכי קרובים לכחלון ומחזיק בעוצמה אדירה. הוא מכהן כיו"ר עמית בקק"ל, ובמקביל משמש כמנהל השטח של כחלון; עדיין לא ברור מה החשדות המיוחסים לו

08.12.2017, 15:01 | זוהר שחר לוי ואדריאן פילוט

שמעון סוסן, ראש מועצת חבל מודיעין, יו"ר עמית בקק"ל, הנחשב למקורב לשר האוצר משה כחלון, נחקר השבוע במשרדי להב 433 במסגרת תיק 1803.

קראו עוד בכלכליסט

סוסן, ראש המועצה האזורית חבל מודיעין, עזב את הליכוד לטובת כחלון וסייע לו בבחירות האחרונות בהן התמודד במסגרת מפלגת "כולנו". בעבר עמד בראש מטה הבחירות של כחלון ועזר לו להיבחר שלישי בליכוד בשנת 2006.

השבוע נחקר סוסן במסגרת מצעד הנחקרים בפרשת השחיתות שבה נחקר ח"כ ויו"ר הקואליציה דוד ביטן, המכונה תיק 1803, אולם עדיין לא ברור מה החשד המיוחס לו. בסופה של החקירה שוחרר סוסן לביתו.

אתמול (ה') הותר לפרסום כי גם איש הנדל"ן דרור גלזר מעורב בפרשה וכי הוא נעצר בתחילת השבוע ומעצרו הוארך עד לתחילת השבוע. גלזר, כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט" חשוד במתן שוחד בקשר לפרויקט נדל"ן בשכונת פלורנטין בתל אביב.

על פי החשד במשטרה גלזר שילם שוחד למשנה לראש העיר תל אביב, ארנון גלעדי ויתכן שהכספים הועברו רובם או חלקם לביטן. גלעדי, באמצעות בא כוחו עו"ד אריה שרעבי, מכחיש את הטענות הללו. גלזר, המיוצג על ידי עוה"ד ארז הראל והילה שמעון ממשרד גורניצקי, חשוד לפי המשטרה במתן שוחד עבור פרויקטים נוספים.

במהלך החיפושים במשרדיהם של המעורבים בפרשה מצאה המשטרה המחאות רבות אצל משה יוסף, איש עסקים וחברו הקרוב של ביטן, מכמה וכמה יזמי נדל"ן. המשטרה מנסה כעת לבדוק מדוע שילמו היזמים ליוסף והאם מדובר בכספי שוחד שהועברו לכאורה לביטן. יוסף, המיוצג על ידי עוה"ד גיל דחוח וגלית רוטנברג, אמר בחקירתו כי מדובר בכספים שקיבל עבור ייעוץ. בשלב הזה חושדת המשטרה כי יוסף היה "ציר מרכזי" במסלול השוחד וכי הוא קיבל כספים והעביר אותם לאנשי ציבור שונים.

שמעון סוסן: האדם שהכי קרוב לכחלון אחרי אחיו

 

סוסן נחשב לאיש הכי קרוב למשה כחלון אחרי אחיו קובי, וניתן להגדירו כ"מספר 3" של יו"ר כולנו. חשיבותו של סוסן איננה רק סמלית, אלא אסטרטגית. סוסן מאוד חזק בשלטון המקומי ועבור כחלון הוא המוציא והמביא בסוגיות הקשורות לשלטון מקומי, לרבות התחום החשוב ביותר עבור שר האוצר שהתחייב להוריד את מחירי הדיור: נדל''ן.

אם לא די בכך, במחצית 2016 קיבל סוסן מכחלון תפקיד נוסף בעל חשיבות אסטרטגית: יו''ר עמית בקק"ל - הארגון השולט על רוב קרקעות המדינה. במקביל סוסן משמש כמנהל הפעילות הפוליטית בשטח של כחלון.

לכחלון ולסוסן חבר משותף קרוב, קובי מימון. בסוף אפריל נודע כי המשטרה מנהלת חקירה סמויה כנגד מימון ובמסגרתה נבדקים טיב הקשרים בינו ובין סוסן ביחס לאיירפורט סיטי-פרויקט ענק של מימון השוכן תחת השטח המוניציפאלי שעליו שולט סוסן.

מטעמו של סוסן נמסר: "ראש המועצה התבקש ע"י המשטרה להגיע לחקירה ולענות לשאלות בנושא הקשור לחקירה שמנהלת המשטרה, אשר אין לה קשר כלל לחבל מודיעין. ראש המועצה ענה על השאלות ומקווה שסייע בכך למשטרה להגיע לחקר האמת. החקירה הייתה קצרה ומיד אחריה חזר ראש המועצה לעיסוקיו הרגילים והוא מאמין שבכך הסתיים הנושא מבחינתו . ראש המועצה רואה חשיבות גדולה שכל אזרח יסייע למשטרה ויענה באופן מלא ומדויק על כל שאלה שהוא נשאל וכך הוא עשה". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות