אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הותר לפרסום: ראש לשכתו של השר ישראל כץ נחקר באזהרה בפרשת השחיתות צילום: אבי מועלם

הותר לפרסום: ראש לשכתו של השר ישראל כץ נחקר באזהרה בפרשת השחיתות

עידן פרץ נחקר בחשד שניסה לקדם את ענייניו של קבלן שעבד מול עיריית הוד השרון; הוא שוחרר לביתו בתום חקירתו בתנאים מגבילים

09.12.2017, 17:14 | זוהר שחר לוי וליאור גוטמן
הותר לפרסום כי עידן פרץ, ראש לשכתו של השר ישראל כץ ששימש בעבר כעוזרו האישי, נחקר תחת אזהרה השבוע במסגרת תיק 1803 ושוחרר לביתו בתנאים מגבילים.  פרץ נחקר בחשד שניסה לקדם את ענייניו של קבלן שעבד מול עיריית הוד השרון וכאמור שוחרר לביתו בתום חקירתו.

יצוין כי החקירה אינה קשורה לשר כץ עצמו.

כץ מסר בתגובה: "כפי שכבר פורסם בכלי התקשורת אין לי כל קשר לעניין החקירה. עידן פרץ עובד עימי כבר שנים רבות ומהיכרותי איתו הוא אדם ישר. אני מאמין במערכות החוק וסבור כי יש לאפשר להן לעשות את עבודתן".

עו"ד איל כהן ממשרד כהן סטרשנוב לונדון, המייצג את פרץ, מסר בתגובה: "אנו מכבדים את בקשת המשטרה לפיה אין להתבטא בתקשורת בנושא החקירה ובשל כך לא נוכל להגיב לגופו של עניין. פרץ השיב לכל שאלות החוקרים ושיתף פעולה באופן מלא".

אתמול הותר לפרסום כי גם שמעון סוסן, ראש מועצת חבל מודיעין, יו"ר עמית בקק"ל, הנחשב למקורב לשר האוצר משה כחלון, נחקר השבוע במשרדי להב 433 במסגרת תיק 1803.

סוסן, ראש המועצה האזורית חבל מודיעין, ואיש ליכוד בכיר לשעבר, עזב את הליכוד לטובת כחלון וסייע לו בבחירות האחרונות בהן התמודד במסגרת מפלגת "כולנו". בעבר עמד בראש מטה הבחירות של כחלון ועזר לו להיבחר שלישי בליכוד בשנת 2006.

השבוע נחקר סוסן במסגרת מצעד הנחקרים בפרשת השחיתות שבה נחקר ח"כ ויו"ר הקואליציה דוד ביטן, המכונה תיק 1803, אולם עדיין לא ברור מה החשד המיוחס לו. בסופה של החקירה שוחרר סוסן לביתו.

להב 433, צילום: אבי מועלם להב 433 | צילום: אבי מועלם להב 433, צילום: אבי מועלם

מטעמו של סוסן נמסר כי הוא התבקש ע"י המשטרה להגיע לחקירה ולענות לשאלות בנושא הקשור לחקירה שמנהלת המשטרה, אשר אין לה קשר כלל לחבל מודיעין. "ראש המועצה", נמסר, "ענה על השאלות ומקווה שסייע בכך למשטרה להגיע לחקר האמת. החקירה הייתה קצרה ומיד אחריה חזר ראש המועצה לעיסוקיו הרגילים והוא מאמין שבכך הסתיים הנושא מבחינתו . ראש המועצה רואה חשיבות גדולה שכל אזרח יסייע למשטרה ויענה באופן מלא ומדויק על כל שאלה שהוא נשאל וכך הוא עשה".

עוד פורסם השבוע כי גם איש הנדל"ן דרור גלזר, אחיו של איש העסקים עופר גלזר, מעורב בפרשה וכי הוא נעצר בתחילת השבוע ומעצרו הוארך עד לתחילת השבוע. גלזר, כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט" חשוד במתן שוחד בקשר לפרויקט נדל"ן בשכונת פלורנטין בתל אביב.

על פי החשד במשטרה גלזר שילם שוחד למשנה לראש העיר תל אביב, ארנון גלעדי ויתכן שהכספים הועברו רובם או חלקם לביטן. גלעדי, באמצעות בא כוחו עו"ד אריה שרעבי, מכחיש את הטענות הללו. גלזר, המיוצג על ידי עוה"ד ארז הראל והילה שמעון ממשרד גורניצקי, חשוד לפי המשטרה במתן שוחד עבור פרויקטים נוספים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות