אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתיימו עיצומי המורים בבתי הספר העל יסודיים; השכר ההתחלתי - 8,000 שקל צילום: גדי קבלו

הסתיימו עיצומי המורים בבתי הספר העל יסודיים; השכר ההתחלתי - 8,000 שקל

המורים הוותיקים צפויים לקבל תוספות שכר החל מינואר 2018; לפי ארגון המורים, הושג גם שיפור משמעותי בשכר מנהלי בתי הספר

11.12.2017, 23:24 | ספי קרופסקי

לאחר כחמישה שבועות של השבתות, הסתיימו הלילה העיצומים של ארגון המורים העל יסודיים. בשל כך יתקיימו הלימודים כסדרם בכל רחבי הארץ.

קראו עוד בכלכליסט

ארגון המורים הודיע הלילה כי התקבלה עמדתו ונקבע שהשכר ההתחלתי למורה יהיה 8,000 שקל לחודש - עלייה של כ-19%; לפי הארגון, המורים הוותיקים צפויים לקבל תוספות שכר החל מינואר 2018 וייפרסו על פני 4 שנים - 480 שקל בסך הכל.

ארכיון, צילום: אלעד גרשגורן ארכיון | צילום: אלעד גרשגורן ארכיון, צילום: אלעד גרשגורן

יצוין כי ההצעה לשכר של 8,000 שקל למורים חדשים הונחה על השולחן בשלב מוקדם יותר במגעים, וכי הארגון לא פירט מה יקבלו המורים הוותיקים.

עוד נמסר בהודעת הארגון כי בנוסף הושג שיפור משמעותי בשכר מנהלי בתי הספר, וכן גמול השתלמות נוסף.

לפי ההסכם, לכלל עובדי ההוראה ישולם מענק חד פעמי. סכום המענק, עבור עובד הוראה במשרה מלאה אשר הועסק במלוא התקופה שמיום 1.9.2017 עד 1.12.2017, יעמוד על 1,000 שקל.

יו"ר ארגון המורים, רן ארז, אמר: "אני מודה לציבור המורים שבזכות איתנותו ונחישותו הגענו להישג זה".

בשבוע שעבר הכריזה גם הסתדרות המורים על סכסוך עבודה ועל כוונתה להשבית את בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים ב-27 בדצמבר. זאת במחאה על מה שהגדירו כ"עושק ימי מחלה של המורים על ידי משרד החינוך". לטענת המורים, מורה שחולה יום אחד מחויב כאילו נעדר 1.4 ימים מהעבודה. 

שר החינוך נפתלי בנט אתר בעקבות ההסכם: "היום אנו מציבים את מורֵי ישראל בראש סדר העדיפויות הלאומי.

הוראה היא שליחות ואידיאל. מורי ישראל, התחייבנו בפניכם להביא תוספת משמעותית לשכרכם - היום אנחנו מקיימים.

השכר התחילי של מורה בישראל יעלה ב-20% (!) ויעמוד על 8,000 שקל. זהו זינוק ממשי בשכר, אשר יעזור מאוד למורים בתחילת דרכם. אנו נמשיך לעשות כל שנדרש על מנת להביא אנשים מוכשרים ואידאליסטים לתוך מערכת החינוך".

שר האוצר משה כחלון: "ההסכם אליו הגענו הוא בשורה של ממש למורות ולמורים. ההסכם יביא לשיפור איכות ההוראה, צמצום הפערים במערכת החינוך והעלאת המוטיבציה לעסוק בתחום ההוראה. המורים הם נכס יקר ששומר על הילדים שלנו והתפקיד שלנו הוא לשמור עליהם ולהעניק להם את הכלים הדרושים לביצוע תפקידם. בדיוק כמו ברפורמת הסייעת השנייה וברפורמה לצמצום הצפיפות בכיתות, משרד האוצר נכנס מתחת לאלונקה בכדי להקל על מערכת החינוך, ההורים והילדים. למורים מגיע יותר והיום הם מקבלים יותר".

הממונה על השכר והסכמי עבודה, ערן יעקב: "הסכם זה הוא תוצאה של משא ומתן ממושך שמביא לידי ביטוי הן את האינטרסים של משרד החינוך והן את האינטרסים של עובדי ההוראה. מדובר בהסכם טוב, שיתרום רבות לחיזוק מעמד המורה בישראל".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "הבשורה המשמעותית של ההסכם היא הגדלת שכרו של מורה מתחיל אשר יאפשר לנו לגייס מורים צעירים ואיכותיים למערכת החינוך. אני רוצה להודות לכל שותפינו בעשייה, במיוחד ליו"ר ארגון המורים, מר רן ארז ולחברי ממשרדי החינוך והאוצר על עבודתם הקשה בדרך להגעה להסכם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
הישגים ?
אם ההסכם תופס רק על מורים שעובדים בעוז לתמורה בחטיבה העליונה יותר משני שליש מהמורים לא יראו שקל הם בהסכם של הסתדרות המורים ולא משנה באיזה ארגון הם מורים שמלמדים בחטיבה וחברי ארגון גם הם לא יהנו מההסכם. רן ארז לא מייצג את רב המורים וגם לאלה שהוא מייצג השיג פרוטות. המרוויחים הם המנהלים וארגון המורים שקיבל כסף ללפעילות שלו ומזה רן ארז ישלם ליועצים וליחצנים שניהלו את המאבק הכושל הזה. אם הייתי מורה בחטיבה הייתי עוזב עכשיו את הארגון ויש ארגון חדש בעליו רשום המאבק לשכר הוגן ובזמן. הצתרפו ליציגים עוד היום
מורה שנמאס לו מארגוני המורים  |  12.12.17
8.
איזה כיף, נהיה אלימים נעשה שביתות בלי סיבה והמדינה תשלם
הכי קל, ניקח עוד כסף מאלו שעובדים וממנים כאן את כול החגיגות כח הרי זה הכול כסף פרטי של כחלון או בנט. ושוב בלי לטפל בבעיות של מערכת שעולה לנו סכומי כסף אדירים ופשוט עובדת בצורה הכי לא יעילה שאפשר עם תוצאות פחות מבינוניות. וכן, אני חושב שמורה זה מקצוע קשה וחשוב מאוד ושמגיע למורים שכר טוב על עבודתם [רובם מרוויח בסדר גמור, חלקם לא תורם ואף מזיק] אבל המערכת לא יכולה רק להעלות שכר היא צריכה גם לבנות מנגנוני בקרה ולהעיף מורים לא טובים ומנהלים גרועים [יש לא מעטים] מהמערכת וכן שוב לא מטפלים בתנאי העבודה [כי כולם מסתכלים רק על התלוש, כי למורים לא איכפת ולמערכת בטח שלא] למורים ולבתי הספר אין כלים, אין מקום לבצע את העבודה אבל את הכסף ישפכו שוב על העלאות שכר למורים בדיוק כמו בסבב הקודם שהקפיץ את שכר המורים אבל לא הזיז קדימה את רמת המערכת
רמי  |  12.12.17
לכל התגובות