אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נסגר תיק עבירות המין נגד איתמר שמעוני, נמשך משפט עבירות השחיתות צילום: גדי קבלו

נסגר תיק עבירות המין נגד איתמר שמעוני, נמשך משפט עבירות השחיתות

הפרקליטות הודיעה לראש העיר אשקלון המושעה על סגירת התיק מחוסר ראיות מספיקות. נגד שמעוני ואחרים מתנהל משפט בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים

11.12.2017, 18:33 | ynet
איתמר שמעוני, ראש העיר המושעה של אשקלון, לא יעמוד לדין בעבירות מין. הפרקליטות הודיעה הערב (יום ב') על סגירת התיק מחוסר ראיות מספיקות. נמשך ההליך המשפטי נגדו בעבירות השחיתות.

 

פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) הודיעה לבא כוחו של שמעוני על סגירת התיק. "לאחר בחינת מכלול הראיות בתיק באופן יסודי, הוחלט לסגור את התיק נגד החשוד מחוסר ראיות מספיקות. הודעה מטעם הפרקליטות נמסרה גם למתלוננות בתיק", נמסר בהודעת הפרקליטות.

 

 

נגד שמעוני ואחרים מתנהל הליך בבית המשפט המחוזי בתל אביב בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות מס. שמעוני נאשם בקבלת שוחד בסך 466 אלף שקל, וכן בהפרת אמונים בכך שקיבל סכום נוסף של 575 אלף שקל בשל היותו ראש העיר, רובו ממקורות שאינם ידועים ובדרך נסתרת מעיני הציבור, מבלי שבירר את מקור הכספים, וכן בעבירות מס.

פרשות השחיתות ברשויות המקומיות

לפי כתב האישום, במהלך שנת 2014, קיבל שמעוני מכתבי דרישה משתי נשים, שהעלו טענות לפגיעה מינית מצדו. לאחר מו"מ, חתם איתמר שמעוני במועדים שונים על שני הסכמי פיצוי עם אותן נשים, שבמסגרתם נדרש לשלם להן יותר ממיליון שקלים.

 

איתמר שמעוני פנה לאחיו עופר ולנאשם משה פונטה, שהיה יד ימינו, איש סודו ואמונו של ראש העיר, וביקש שיסייעו לו בגיוס הכספים כדי להיחלץ ממצוקתו. השניים נענו, וגייסו את הכסף מיזמים וקבלנים שונים הפועלים באשקלון.

איתמר שמעוני, צילום: גדי קבלו איתמר שמעוני | צילום: גדי קבלו איתמר שמעוני, צילום: גדי קבלו

בשני האישומים הראשונים מתואר כיצד קיבל שמעוני שוחד בסך 466 אלף שקל מאנשי העסקים יואל דוידי וגבי מגנזי, שפעלו בין היתר בתחום הנדל"ן. קבלת הכספים מדוידי הוסוותה, בין היתר, באמצעות הסכם שיווק וחשבוניות מס כוזבים. בתמורה, פעל שמעוני לטובת קבלת החלטות המיטיבות עם דוידי ומגנזי.

השופטת בדימוס והמגשרת דינה אפרתי העידה בדיון של שמעוני לאחר שגישרה בינו לבין מי ששלחה לו מכתב דרישה ובו פירטה טענות לפגיעה מינית מצדו. האישום מפרט כי במהלך 2014 קיבל שמעוני מכתבי דרישה משתי נשים שטענו זאת נגדו ודרשו ממנו פיצוי כספי.

שמעוני הכחיש אז את הטענות אך לאחר מו"מ עמן, חתם במועדים שונים על שני הסכמי פיצוי, ונדרש לשלם להן יותר ממיליון שקלים. כאמור, למרות שלא הואשם בעבירות מין, המשטרה בדקה את החשדות והפרקליטות החליטה היום על סגירת התיק בשל חוסר ראיות מספיקות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות