אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרב על 35 מיליון דולר: המאמן ריק פיטינו תובע את אוניברסיטת לואיוויל צילום מסך יוטיוב

קרב על 35 מיליון דולר: המאמן ריק פיטינו תובע את אוניברסיטת לואיוויל

פיטינו טוען כי ללואיוויל לא היה "בסיס משפטי" לפטר אותו ואם היה ממשיך במשרתו היה מרווחי 35 מיליון דולר

12.12.2017, 15:04 | שירות כלכליסט
ריק פיטינו תובע את אוניברסיטת לואיוויל במדינת קנטקי, בשל הפרת חוזה, לאחר שפוטר באוקטובר מתפקיד מאמן הכדורסל של האוניברסיטה. לפי התביעה, ללואיוויל לא היה "בסיס משפטי" לפטר אותו. יתרה מכך, פיטינו טוען שהאוניברסיטה הפרה פעם נוספת את החוזה איתו כשבספטמבר הוא הוצא לחופשה אדמיניסטרטיבית. לטענתו של פיטינו זה היה מהלך לא חוקי בדיוק כמו הפיטורים שלו.

קראו עוד בכלכליסט

ריק פיטינו מאמן לואויויל, צילום מסך יוטיוב ריק פיטינו מאמן לואויויל | צילום מסך יוטיוב ריק פיטינו מאמן לואויויל, צילום מסך יוטיוב

לפי פיטינו , לואיוויל חייבת לו 35 מיליון דולר, הסכום שהיה מרוויח אם היה מסיים את כהונתו כמאמן.

פיטינו אמנם הצליח לגייס שחקנים טובים ללואיוויל ולנצח, אך נראה שהדרך שבה השיג את השחקנים האלה היא הבעייתית. ביוני, הוא הושעה על ידי ה-NCAA לחמישה משחקים, לאחר שהואשם כי בין 2010-2014, אחד מחברי הצוות שלו הזמין נערות ליווי כדי לפתות מועמדים לבחור לשחק בלואיוויל. פיטינו, שנענש מכיוון שלא פיקח כראוי על העובדים שלו, טען כי לא היה מודע לתקריות.

בחודשים לאחר מכן, דווח כי נפתחה חקירה ב-FBI בחשד להעברת תשלומים לשחקנים שגייסו. לואיוויל ופיטינו לא צוינו בשמם, אך לפי הדיווחים הכוונה הייתה אליהם.

פיטינו טוען כי עבר בדיקת פוליגרף, שהוכיחה כי לא היה לו שום מושג על תשלומים. אולם, ההכחשות שלו לא הספיקו כדי לשמור על מקום העבודה שלו.

בתביעות אזרחיות, כמו זו שהגיש, השימוש בתצהירים בשבועה היא נרחבת. עורכי הדין יכולים לשאול שאלות שלא היו מתקבלות בבית המשפט. החוק הוא שכל שאלה שהתשובה עליה עשויה להוביל לראיות רלוונטיות היא מקובלת. העדויות הן בשבועה כך שמי שמשקר עלול להיענש.

פיטינו קרוב לוודאי שיישאל על הקשר שלו עם אותו חבר צוות שהזמין את נערות הליווי, באיזו תכיפות הם שוחחו על גיוס שחקנים? ואילו שיחות ופגישות היו לו עם המועמדים?

כל המועמדים שבסופו של דבר שיחקו בלואיוויל קרוב לוודאי שגם ידרשו להעיד ויישאלו מה קיבלו מעוזרי מאמנים והאם לדעתם פיטינו ידע על המתרחש. תשובות בתצהירים מסוג זה תמיד מובילות לשאלות נוספות. שאלות שעלולות להביך את פיטינו ואת האוניברסיטה.

בלואיוויל קרוב לוודאי שרוצים לצמצם את ההפסדים. הדבר האחרון שהם רוצים הוא לכבס בפומבי את מערכת היחסים שלהם עם פיטינו. מה ידע המנהל הספורטיבי של לואיוויל על התשלומים ונערות הליווי? ומתי גילה זאת? הגנת בת היענה – לטמון את הראש בחול ולהעמיד פנים שלא יודעים מה קורה, לרוב לא זוכה לתמיכת חברי המושבעים.

להוצאות המשפטיות ולזמן יש דרך להרגיע את הרגשות. פיטינו יסכים על פיצוי מסוים שלואיוויל בסופו של דבר תשלם, כך שיוכלו ליישב את המקרה בלי משפט. לא ברור מה הסכום, אך הוא כנראה יהיה נמוך מ-35 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות