אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המו"מ עם אליהו התפוצץ: עבאדי בויאנג'ו ומגדל כבר לא צילום: עומר מסינגר

המו"מ עם אליהו התפוצץ: עבאדי בויאנג'ו ומגדל כבר לא

בעל השליטה בחברת הביטוח והחשכ"לית לשעבר לא הגיעו לעמק השווה בנוגע לציפיות השכר והסמכויות שלה - ומינויה למנכ"לית ירד מעל הפרק

13.12.2017, 07:44 | גולן חזני

מיכל עבאדי־בויאנג'ו, החשבת הכללית לשעבר במשרד האוצר, לא תמונה למנכ"לית חברת הביטוח מגדל. המשא ומתן בינה לבין בעל השליטה שלמה אליהו עלה על שרטון והשניים לא הצליחו להגיע להסכמות על סמכויותיה העתידיות, תנאי השכר שלה והדרך של החברה בשנים הקרובות.

קראו עוד בכלכליסט

בחודש שעבר נחשף ב"כלכליסט" כי עופר אליהו, בנו של בעל השליטה, יעזוב את תפקיד המנכ"ל, וכי עבאדי־בויאנג'ו היא המועמדת המובילה להחליפו. גם יו"ר החברה יוחנן דנינו צפוי לעזוב בהמשך החודש.

שלמה אליהו רכש את השליטה (69%) במגדל תמורת 4.2 מיליארד שקל, אולם אחזקתו שווה כיום 3 מיליארד שקל בלבד, ובשפל שלהן צנח שווי המניות שלו ל־2.2 מיליארד שקל. הרכישה ב־2012 נעשתה לפי שווי של 6 מיליארד שקל, אולם בעקבות הצורך לריתוק הון רחב יותר על פי תקנת סולבנסי 2 והקושי לחלק דיבידנדים, נפגע שווי חברות הביטוח. כיום היא נסחרת בשווי 4.4 מיליארד שקל בלבד. ירידת שווי המניות, שהועמדו כביטחונות לבנק לאומי עבור מימון רכישת השליטה, הביאה את אליהו למצוקה תזרימית. מגדל נדרשת להגדיל את ההון העצמי שלה בכ־900 מיליון שקל לפחות ולפיכך לא היתה יכולה לחלק דיבידנדים.

עבאדי, שפרשה מתפקיד החשכ"לית בתחילת השנה, היתה המועמדת המובילה לתפקיד נציבת שירות המדינה. התנגדות קשה של שר הבריאות דאז יעקב ליצמן טרפדה את המינוי, שהוביל ראש הממשלה בנימין נתניהו.

ככל הידוע, הכוונה למנות את עבאדי למנכ"לית מגדל זכתה לרוח גבית מהמפקחת על הביטוח דורית סלינגר. זו מצויה בשנתיים האחרונות בעימות עם אליהו בעקבות דרישתה מדירקטוריון מגדל שלא לחלק דיבידנד לאור תקנות סולבנסי 2. מגדל ואליהו אף הגיעו לוועדת הכספים והובילו החלטה שאילצה את סלינגר להסכים לפרוס את החלת התקנות על פני שמונה שנים.

מיכל עבאדי בויאנג מיכל עבאדי בויאנג'ו | צילום: אלכס קולומויסקי מיכל עבאדי בויאנג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות