אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת הנגב

רוביק דנילוביץ' עוקץ את צה"ל: "אם ב"ש טובה ל-IBM ודויטשה טלקום היא טובה גם ליחידות העילית"

ראש עיריית באר שבע אמר את הדברים בוועידת הנגב של "כלכליסט" ודרש מהממשלה להתערב בעיכוב הדרמטי במעבר צה"ל דרומה: "אנשי המודיעין צריכים להבין שהם משרתים אינטרס גדול יותר משל עצמם"

13.12.2017, 10:59 | רעות שפיגלמן

"אם באר שבע והנגב טובים ל-IBM, דויטשה טלקום ול-jvp אז זה גם טוב ליחידות העילית של צה"ל", כך אמר הבוקר (ד') ראש עיריית ב"ש רוביק דנילוביץ' בוועידת הנגב של "כלכליסט" 2017 שמתקיימת היום בעירו.

קראו עוד בכלכליסט

דנילוביץ' אמר עוד בהקשר זה - העיכוב בירידת צה"ל דרומה - כי "מעבר קהילת התקשוב של צה"ל היא חשובה באמת, והפעימה השלישית של המעבר שמתעכבת בגלל נוחות של חלק מאנשי המודיעין שלא מבינים שהם משרתים אינטרס יותר גדול משל עצמם. וזה גם קשור למה שקורה עם נגב קרמיקה (המפעל בירוחם שנמצא בסכנת סגירה, ר"ש)".

"אנו עוסקים בוועידה הזו בחיים של כולנו בעולם משתנה, שבו העיר הופכת להיות יותר דומיננטית מהמדינה. בעולם משתנה שבו אנשי המדע, הטכנולוגיה, הספורט והאמנות הופכים להיות הרבה יותר חשובים מהפולטיקאים. בעולם שבו מסתכלים אך ורק על העתיד. בעולם כזה כל עיר, ארגון או מדינה - חייבים לייצר מודל משלהם. מבחינתי לא רק 'דרום עולה', אלא מדוע הנגב והדרום לא כעוגן של ידע בינלאומי? נשאלת השאלה איזו חשיבות יש היום במיקום גיאוגרפי של עיר על המפה. העושר של עיר היום לא נמדד בכסף שלה או בכנסים שלה, אלא רק בדבר אחד - ההון האנושי שלה. ובאר שבע היא עיר עשירה מאוד. עיר צעירה, עם אוכלוסייה סטודנטיאלית. באר שבע היא יצרנית המהנדסים הגדולה ביותר בארץ", הוסיף דנילוביץ'.

ראש עיריית באר שבע. "עיר נמדדת בהון האנושי שלה", צילום: עמית שעל ראש עיריית באר שבע. "עיר נמדדת בהון האנושי שלה" | צילום: עמית שעל ראש עיריית באר שבע. "עיר נמדדת בהון האנושי שלה", צילום: עמית שעל

"כיצד ליצור את אותו עוגן ומרכז ידע בינאלומי - זה כבר סיפור אחר והוא - כוחה של שותפות בעידן משתנה. לא הפרט עצמו, אלא השותפויות. עיר בעידן של היום אם היא לא חדשנית, יזמית ושיתופית - אין לה זכות קיום. עיר צריכה לגעת בתושבים שלה בכל תחום - הכי קל זה לזרוק את האחריות על הממשלה. אבל צריך לקחת יוזמה. השינוי הגדול שמתחולל פה בנגב - הוא בין נגב קרמיקה לבין נגב שהוא הייטק. מסין , יפן, אוסטרליה, ארה"ב - מתמגנטים לכאן. ובכל זאת לממשלה יש חשיבות, כי בלי הצעדים הראשונים שעשינו ביחד".

דנילוביץ' הדגיש כי צריך חולמים כמו ארנה ברי ואראל מרגלית. "מבלי לאמר שמה שקורה בבאר שבע זה בגלל 'השפעות רוחב'. בלי הזרמה של תקציבים מצד המדינה, בלי עידוד יזמים- אז פארק ההייטק פה שרבים לא האמינו בן לפני כמה שנים, לא היה קם. אם בארה"ב העזו להקים לפני שנים את הסיליקון ואלי אז אנחנו העזנו להקים כאן את הסיליקון ואדי. ולגבי העתיד? זה תלוי. מכיוון שאני לא יכול להתעלם. מצד אחד המדינה כן עושה דברים טובים: מקימה כאן את מטה הסייבר הלאומי, וזו אמירה ממשלתית חשובה משייצרת מכפיל כוח אדיר וממגנטת כבר למעלה מ-70 חברות לכאן וזה חשוב וחיוני, אך ממשלת ישראל לא יכולה לאפשר את העיכוב הדרמטי של מעבר צה"ל דרומה. אני לא מדבר על עיר הבה"דים, אך היא לא תחולל שינוי והיא לא שוברת שיווין".

לסיכום אמר ראש עיריית באר שבע כי: "אם לפני עשר שנים היו אומרים לכם שמועדון השחמט של באר שבע יזכה כל שנה ברציפות, ושבאר שבע תהיה עיר של תרבות ומרכז סייבר עולמי משגשג אף אחד לא היה מאמין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
ירידה חמורה ומתמשכת בהרשמה לאוניברסיטת בן גוריון
הנפגעת העיקרית מפריחת המכללות האקדמיות במרכז ובצפון היא בן גוריון. נשארו בלי הרשמת סטודנטים והחל משנת 2011 מורידים כל שנה סף קבלה כדי למלא את הבניינים. זכור לי נסיעה הזויה של רבקה כרמי נשיאת האוניברסיטה לסין עם פרוץ משבר ההרשמה בשנת 2011. ניסו לייבא סטודנטים מסין במקום הסטודנטים הישראלים שלא נרשמים לבן גוריון. הניסיון הנואש כשל. מאז מגןר קידום סטודנטים בבן גוריון הוא המדור המוביל באוניברסיטה. נותנים לסטודנטים אישורים של לקויי למידה וכך מקבלים הסטודנטים הקלות אקדמיות . זה המצב העגום בבן גוריון.
אבי  |  13.01.18
לכל התגובות