אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשד: איש הכספים של ביטן רשם נכסים על שם הוריו כדי לחמוק ממס צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

חשד: איש הכספים של ביטן רשם נכסים על שם הוריו כדי לחמוק ממס

המשטרה ורשות המסים הקפיאו נכסים של הורי משה יוסף, שנחשד בכך שתיווך בין דוד ביטן לנותני השוחד. אחד מהנכסים הוא 13 דונם במשמר השבעה. סנגור ההורים: "מקווה שהרשויות לא מנצלות את סמכויותיהן כדי להפעיל לחץ לא לגיטימי"

14.12.2017, 06:51 | זוהר שחר לוי ותומר גנון

במשטרה וברשות המסים מגבירים את הלחץ על משה יוסף, אחת הדמויות המרכזיות בפרשת השוחד של ח"כ ויו"ר הקואליציה דוד ביטן. ל"כלכליסט" נודע כי המשטרה ורשות המסים הקפיאו שלושה נכסים וחשבונות בנק הרשומים על שם הוריו של יוסף, הנחשד בתיווך בין ביטן לנותני השוחד.

על פי החשד, נחלה בת 13 דונם ביישוב היוקרתי משמר השבעה, שהזכויות עליה הועברו לידי ההורים במרץ השנה, נקנתה בכספים שיוסף העלים מרשות המסים. שני הנכסים הנוספים שנתפסו הם זכויות בפרויקט מתחם האלף בראשון לציון וביתם של ההורים ביישוב באר יעקב.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת הסדר בין סנגורו של האב, עו"ד סיימון יניב, לבין היחידה הארצית לחקירות הונאה נקבע כי חשבון הבנק ישוחרר כך שייוותרו בחשבון 300 אלף שקל, והיתר יועבר לקופת החילוט. הכספים והנכסים יוקפאו על ידי המדינה בשלב זה למשך 180 יום.

מימין: ח"כ דוד ביטן ומשה יוסף בהארכת מעצר. הגיעו להורים, צילום: יריב כץ מימין: ח"כ דוד ביטן ומשה יוסף בהארכת מעצר. הגיעו להורים | צילום: יריב כץ מימין: ח"כ דוד ביטן ומשה יוסף בהארכת מעצר. הגיעו להורים, צילום: יריב כץ

יוסף, בעל עסק למכירת רהיטים, נעצר בשבוע שעבר עם מעורבים נוספים בתיק 1803. החשד נגדו הוא כי קישר בין ביטן לבין האנשים שלכאורה נתנו לו שוחד והוא שבפועל העביר את הכספים בין הצדדים.

מאז מעצרו של יוסף התברר כי היה נתון להאזנות ולתיעוד משטרתי במשך תקופה ארוכה. התיעוד של המשטרה כולל שיחות ומפגשים בינו לבין ביטן שבהם הם מדברים לכאורה על כספי השוחד. עם זאת, במשטרה וברשות המסים מנסים להפעיל לחץ על יוסף לשמש כעד מדינה בפרשה ולחזק אף יותר את הראיות נגד ביטן ונגד החשודים במתן שוחד.

יוסף עצמו שומר בשלב זה על זכות השתיקה בחקירתו. השבוע האריך בית המשפט את מעצרו בשבוע נוסף וקבע כי "ידו של החשוד בכל ויד כל בו". לפי בית המשפט, עוצמת החשד הסביר נגד יוסף יחסית לכלל החשודים "היא הגבוהה ביותר".

סנגוריו, עורכי הדין גיל דחוח וגלית רוטנברג, טענו בבית המשפט כי יוסף מוחזק בתנאי מעצר קשים, הוא חשוף לקור, ללא מזרן או מעיל, ללא שינה ובחברת עבריינים כבדים. כל זה, נטען, וביחד עם החקירה הובילו לכך שמצבו הבריאותי הידרדר והוא הובהל לבית החולים. עדות נוספת ללחץ המופעל על יוסף היא שהרשויות חקרו את ילדיו ואת הוריו.

עו"ד יניב מסר כי הוא סמוך ובטוח שרשות המסים תמצא בהמשך החקירה ש"אין דבר וחצי דבר" בטענות שהועלו מצדם נגד מרשו והוא מאוד מקווה ש"המשטרה ורשות המסים לא מנצלות את סמכויותיהן כדי להפעיל לחץ לא לגיטימי על הבן משה יוסף, שנחקר במשך יותר משבוע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות