אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נועם לניר נכנס לעסקי המטבעות הדיגיטאליים: מניית אפליי מזנקת ב-160% צילום: תומי הרפז

נועם לניר נכנס לעסקי המטבעות הדיגיטאליים: מניית אפליי מזנקת ב-160%

יזם ההיטק יוצק לתוך חברת אפליי טכנולוגיות שבבעלתו פעילות שתסייע בשיווק, הפצה והפניית לקוחות למערכות מסחר בתחום הקריפטו

17.12.2017, 15:05 | רעות שפיגלמן

מניית אפליי טכנולוגיות, של יזם ההייטק נועם לניר, מזנקת היום (א') עם פתיחת המסחר המאוחר בבורסה בכ-160% זאת לאחר שהחברה מדווחת על כניסה לתחום הבלוקצ'יין והמטבעות הדיגיטאליים. אפליי, שהתקשרה לשם כך בהסכם עקרונות מול צדדים שלישיים, תקים חברה ייעודית בה תחזיק 70%, ביחד עם היזמים (30%).

קראו עוד בכלכליסט

הפלטפורמה שעתידה לקום תסייע בשיווק, הפצה והפניית לקוחות למערכות מסחר בתחום הקריפטו, כמו למשל הפניית לקוחות למערכות מסחר במטבעות דיגיטאליים. בדיווח מציינת החברה כדוגמאות את המטבעות ביטקוין ואתריום כמטבעות בהם ניתן יהיה לסחור במערכות המסחר שאליהן תפנה הפלטפורמה הייעודית את הלקוחות.

החברה הבהירה היום בדיווח נוסף כי מטרת המיזם האמור, היא יישום נוסף של פעילותה הקיימת של החברה ואין בכוונת החברה, במסגרת זו, להשקיע או להקים זירת מסחר במטבעות דיגיטליים ו/או ה- Blockchain. במלים פשוטות, לניר למעשה מכניס כאן תת-תחום פעילות נוסף שיישב על הניסיון, הידע והפעילות שיש לקבוצה בתחום השיווק הדיגיטאלי. ולכן, אפליי מדווחת גם כי היקף הפעילות והיקף ההכנסות שינבעו מיישום ההתקשרות האמורה, כמו גם השפעתה על תוצאות החברה, אינם תלויים, במישרין, בסיכונים הכרוכים בפעילות בתחום ה-Blockchain והמטבעות הדיגיטליים.

נועם לניר , צילום: אוראל כהן נועם לניר | צילום: אוראל כהן נועם לניר , צילום: אוראל כהן

אפליי פועלת בתחום מתן שירותי שיווק, פרסום והפצה באינטרנט ובמובייל בפלטפורמות שונות ובמגוון ערוצים כמו וידאו , תוכן ועוד. בדוח השנתי של 2016 ציינה החברה כי היא בוחנת באופן שוטף הזדמנויות עסקיות בתחומים משיקים ובתחומים נוספים בהם עוסקת החברה. מתחילת השנה, מבלי להתחשב בשינוי של מחיר המניה היום, הוסיפה המניה לערכה כ-58% . את המחצית הראשונה של שנה זו מסכמת אפליי עם הכנסות של 49 אלף שקל, ירידה חדה לעומת 182 אלף שקל במחצית אשתקד. השורה התחתונה היא הפסדית והחברה רשמה הפסד של 5.6 מיליון שקל לתקופה זאת לעומת הפסד פחות עמוק של 4.1 מיליון שקל במחצית המקבילה אשתקד.

המהלך של לניר מגיע בעיתוי מעניין במיוחד כאשר רק בשבוע שעבר יו"ר רשות ני"ע היוצא, שמואל האוזר, הצהיר כי "לא נאפשר לחברות שערכן מבוסס על ערך הביטקוין, כמו משאבי טבע, להיכנס למדדי תל אביב". משאבי טבע נכנסה לאחרונה לתחום כריית המטבעות הדיגיטאליים וזינקה רק בחודש האחרון ביותר מ 480% על רקע הודעתה על כניסתה הצפויה לתחום. על רקע הבלוקצ'יין, גם מניית פנטזי נטוורק זינקה רק בחודש האחרון ב-393% כאשר דיווחה שמינתה את היועץ רונן יוסטר כיועץ לחברה בתחום הבלוקצ'יין. פנטזי נטוורק שהצטרפה לבורסה באוקטובר 2015 דרך מיזוג לשלד בורסאי, העבירה את פעילויות הספורט שלה לחברה פרטית ונותרה לכן ללא פעילות.כעת היא מעוניינת לחדור לתחום החם של הבלוקצ'יין.

תגיות

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
רוצים לקנות את הנעלים הישנות שלי? אלו נעלי בלוקצ'ין
מי שרוצה - אני מוכר ב-100 אלף שקל. כאילו מי שמוסיף את המילה בלוקצ'ין זה מבטיח לו זכייה מיידית בהון רב...כאילו אין תחרות אדירה...כאילו אין סיכונים....כאילו בסופו של דבר לא הענקיות כמו מייקרוסופט ישלטו בתחום...חחחחח ... מי זה פנטזי או אפליי לעומת אלפי חברות עם משאבים אנושיים והוניים ברחבי העולם שלא לדבר על הענקיות....
ב  |  17.12.17
לכל התגובות