אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיידוף משפר את הצעתו לרכישת אפריקה: 2.25 מיליארד שקל במזומן צילום: אוראל כהן

סיידוף משפר את הצעתו לרכישת אפריקה: 2.25 מיליארד שקל במזומן

זאת לעומת ההצעה הראשונית שעמדה על 2.23 מיליארד שקל; ההצעה מותנת בהצלחת גיוס אג"ח של חברה פרטית של איש הנדל"ן האמריקאי-ישראלי באמצעותה ירכוש את המניות

17.12.2017, 17:12 | גולן חזני

סאגת אפריקה ישראל נמשכת: נתי סיידוף שיפר היום (א') את הצעתו לרכישת החברה. איש הנדל"ן האמריקאי-ישראלי מציע כעת לרכוש במזומן את אפריקה תמורת 2.25 מיליארד שקל - זאת לעומת ההצעה הראשונית שעמדה על 2.23 מיליארד שקל.

קראו עוד בכלכליסט

ההצעה הנוכחית מותנת בהצלחת גיוס אג"ח של חברה פרטית של סיידוף באמצעותה ירכוש את המניות. ההזרמה החיצונית של סיידוף נשארת 490 מיליון שקל. הרעיון בהצעה הוא לעקוף את מוטי בן-משה שמציע לרכוש באמצעות שתי החברות הציבוריות שלו, אלון רבוע כחול ודור אלון שאמורות לרכוש את אפריקה נכסים ואת מפעיל כביש 6 תמורת 1.5 מיליארד שקל במזומן, כששם מותנה התשלום כמובן בגיוס של אג"ח בהיקף מאות מיליוני שקלים של הקבוצה. במקרה שהגיוס לא יצליח יחזור סיידוף להצעתו המקורית.

תמיר כהן נציגו של סיידוף בישראל אמר כי במצב של גיוס חוב ע"י סיידוף ישרתו כל חברות הקבוצה שלו את החוב בעוד שבמקרה של בן-משה מדובר בחברות ציבוריות שישתמשו ברווחים שלהן לפרוע את החוב שיגייס לצורך הרכישה. לדבריו, יתרון נוסף הוא בכך שבמקרה של כשלון הנפקה של בן-משה אין בידיהם תכנית ב', כפי שיש במקרה של סיידוף.

עתה ממתינים בנציגות לתגובה של בן-משה לקראת ההצבעה הסופית שאמורה להסתיים מחר ובסיומה יקבע מי ירכוש את החברה. לדברי גורמים בנציגות בן-משה עשוי לצרף גורם פיננסי להשקעה.

נתי סיידוף, צילום: אוראל כהן נתי סיידוף | צילום: אוראל כהן נתי סיידוף, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות