אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתו של אלי הורביץ: "הלוואי שמנהלי טבע יחזירו את הבונוסים" צילום: מאור סויסה

בתו של אלי הורביץ: "הלוואי שמנהלי טבע יחזירו את הבונוסים"

ורד שליו-הורביץ, בתו של המנכ"ל והיו"ר לשעבר, התייחסה למשבר הגדול בחברת התרופות; " "הפיטורים גרועים, צריך לעשות אותם בהידברות"

17.12.2017, 20:32 | שירות כלכליסט

"הלוואי שהמנהלים יחזירו את הבונוסים. כמו שמקבלים צריך להחזיר", כך אמרה ורד שליו-הורביץ, בתו של אלי הורביץ, ששימש כמנכ"ל ויו"ר חברת טבע ונפטר לפני שש שנים. שליו-הורביץ אמרה את הדברים בראיון ששודר הערב (א') בחברת החדשות בעקבות המשבר הגדול בחברת התרופות וגל הפיטורים שהוכרז בה בשבוע שעבר, שכולל כ-1,700 עובדים בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריה, "הפיטורים גרועים, צריך לעשות אותם בהידברות. זה לא יעלה על הדעת, כואב לי הלב. המנכ"ל (קאר שולץ) לא מכיר את השיטה הזאת - אז צריך להראות לו את הדרך, להראות לו שזה כדאי לשמור על הקשר המיוחד לישראל".

אלי הורביץ, צילום: אביגיל עוזי אלי הורביץ | צילום: אביגיל עוזי אלי הורביץ, צילום: אביגיל עוזי

שליו-הורביץ התייחסה למנכ"ל הקודם ארז ויגדומן, ששמו עלה כאחד האשמים המרכזיים במצבה של טבע. לדבריה, "ויגודמן היה חכם אם היה קם ואומר, אני לא רוצה את כל מה שנתתם לי, טעיתי - והולך הביתה. השמדת ערך כזאת לא נעשתה בישראל אף פעם".

תנאי העסקתו של שולץ בטבע כוללים בין היתר מענק חתימה בסך 33.5 מיליון דולר במניות ובני"ע ושכר בסיס שנתי של 2 מיליון דולר, ושליו-הורביץ נשאלה על כך.

האם התנאים של המנכ"ל מוצדקים?

"לא. הסכום שהיום הוא מקבל זה רק פטנט של להסתכל על אמריקה. אבל אנחנו לא אמריקה. הסכום מטורף. ברור שזה מעצבן אותי. מה זה הסכום הזה?"

אבא שלך היה עושה את אחרת?

"בוודאי שהוא היה עושה את זה יותר טוב".

תגיות