אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוחמר עונשו של ראש העיר אור יהודה לשעבר שהורשע בעבירות מין ושחיתות צילום: צביקה טישלר

הוחמר עונשו של ראש העיר אור יהודה לשעבר שהורשע בעבירות מין ושחיתות

בית המשפט העליון קיבל את ערעור המדינה על עונשו של דוד יוסף, שנידון לשנתיים מאסר בגין ביצוע עבירות מין ועבירות שחיתות, והחמיר את העונש ל-38 חודשי מאסר. יוסף גם משך את ערעורו על הרשעתו

20.12.2017, 10:48 | ynet
בית המשפט העליון קיבל היום (ד') את ערעור הפרקליטות והחמיר את עונשו של ראש העיר אור יהודה לשעבר, דוד יוסף, ל-38 חודשי מאסר בגין הרשעתו בעבירות מין ושחיתות. העונש המקורי שהוטל עליו בבית המשפט המחוזי היה 24 חודשי מאסר.

בנוסף, יוסף משך את ערעורו על ההכרעה. "בעצם משיכת הערעור על הכרעת הדין, יוסף בעצם לוקח אחריות על המיוחס לו בכתב האישום המתוקן", נכתב בהחלטת השופטים יורם דנציגר, דפנה ברק ארז ויוסף אלרון.

מ-2007 עד 2015, במשך שתי קדנציות, כיהן יוסף בראשות עיריית אור יהודה. בתקופה זו הוא הפיל את חיתתו על העובדים והעובדות. הוא דרש לציית ללא תנאים לדרישותיו, ומי שסירב - הוא בא עמו חשבון וביצע נגדו פעולות נקם בדמות פיטורים, ביטול פרויקטים ושלילת תקציבים.

באותה תקופה הטריד יוסף נשים רבות שעבדו תחתיו והוא הורשע במעשים מגונים ובהטרדה - לאחר שנגע בהן, ניסה לנשק אותן, נצמד אליהן או פנה אליהן בביטויים מיניים. המעשים נעשו בלשכתו או במקומות אחרים. נשים רבות לא הסכימו לכך אך הוא ניצל את מעמדו ופגע בהן. מדובר היה בנשים חד הוריות, בנשואות או בבעלות שכר נמוך. עם אלה שנעתרו לו הוא היטיב ולפיכך גם נאשם כי גנב נכסי עירייה והעניקם להן - כמו מלגות או מתנות.

דוד יוסף, צילום: צביקה טישלר דוד יוסף | צילום: צביקה טישלר דוד יוסף, צילום: צביקה טישלר

יוסף הורשע בבית המשפט המחוזי בתל אביב ב-16 מ-25 האישומים נגדו. רוב סעיפי ההרשעה נגעו לעבירות מין, והעידו נגדו יותר מעשר נשים. בנוסף הוא ביצע עבירות מנהל לא תקין, שימוש לרעה בכוח המשרה והפרת אמונים. הפרקליטות ביקשה לגזור עליו חמש או שש שנות מאסר, אבל השופט דוד רוזן, למרות הכרעת הדין הקשה, בחר לגזור עליו שנתיים מאסר בלבד וקנס כספי.

הפרקליטות הגישה ערעור על קלות העונש לבית משפט העליון, ויוסף מנגד הגיש ערעור נגדי, אבל בחר שלא לבקש עיכוב ביצוע על מאסרו.

יוסף החל לרצות את עונשו בפברואר האחרון. הוא הגיע לכלא השיקומי חרמון אחרי שיבוץ מוקדם שעבר בוועדה של שב"ס – מהלך שחסך ממנו התייצבות למיון בכלא ניצן. הגעה לכלא חרמון מהווה פריבילגיה: שוהים בו כ-500 אסירים והוא נחשב כלא קל עם תנאים טובים יחסית, רמת ביטחון בינונית, והאסירים בו עוברים תהליכי שיקום, קורסים וסדנאות. עם זאת, עבירת משמעת בעת ריצוי העונש בחרמון תביא להפסקת הליך השיקום והעברה לכלא אחר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות