אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שנתיים מאסר בפועל לראש עיריית אור יהודה לשעבר שהורשע בשורת עבירות מין ושחיתות צילום: צביקה טישלר

שנתיים מאסר בפועל לראש עיריית אור יהודה לשעבר שהורשע בשורת עבירות מין ושחיתות

המחוזי ת"א גזר את העונש על דוד יוסף, בשל 16 אישומים, בהם גניבה וכן 11 עבירות מין, הכוללות מעשה מגונה בכוח. לפי האישום, הוא הטיל אימה על עובדי העירייה, נקם ופיטר את מי שלא ציית לו. לנשים שנעתרו לו העניק נכסים של העירייה

18.12.2016, 09:50 | נעמי צורף
בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (א') שנתיים מאסר בפועל על ראש עיריית אור יהודה לשעבר, דוד יוסף אשר הורשע בתחילת החודש בשורה ארוכה של עבירות מין ועבירות שחיתות: מנהל לא תקין, שימוש לרעה בכוח המשרה והפרת אמונים. יותר מעשר נשים העידו נגדו במהלך המשפט.

בנוסף נגזר עליו לפצות את המתלוננות נגדו ב-30 אלף שקל וכן הוטל עליו קנס כספי סמלי בסך 2,500 שקל.

יוסף הורשע ב-16 סעיפים מכלל האישומים נגדו (25 במספר). 11 מהם - עבירות מין: החמורה שבהן היא מעשה מגונה בכוח. כמו כן הורשע בביצוע מעשים מגונים ובהטרדה מינית.

קראו עוד בכלכליסט

דוד יוסף. עבירות מין, גניבה ונקמה במי שלא עושה כדברו, צילום: צביקה טישלר דוד יוסף. עבירות מין, גניבה ונקמה במי שלא עושה כדברו | צילום: צביקה טישלר דוד יוסף. עבירות מין, גניבה ונקמה במי שלא עושה כדברו, צילום: צביקה טישלר

לפי האישום, משנת 2007 עד 2015 במשך שתי קדנציות, כיהן יוסף בראשות העירייה. בתקופה זו הטיל אימה על עובדי העירייה, לרבות עובדותיה. הוא דרש לציית ללא תנאים לדרישותיו, ומי שסירב - בא עמו חשבון והוא ביצע נגדו פעולות נקם בדמות פיטורים, ביטול פרויקטים ושלילת תקציבים - הכול כדי לפגוע בעובד שהמרה את פיו.

באותה תקופה הטריד יוסף נשים רבות שעבדו תחתיו והוא נאשם במעשים מגונים ובהטרדה - לאחר שנגע בהן, ניסה לנשקן, נצמד אליהן או פנה אליהן בביטויים מיניים. המעשים נעשו בלשכתו או במקומות אחרים. נשים רבות לא הסכימו לכך, אך הוא ניצל את מעמדו ופגע כך בעובדות עירייה ובנשים שעבדו במוסדות שקשורים אליה. מדובר היה בחד הוריות, בנשואות או בבעלות שכר נמוך. עם אלה שנעתרו לו, הוא היטיב, ולפיכך גם נאשם כי גנב נכסי עירייה והעניקם להן - כמו מלגות או מתנות.

כך למשל על פי האישום במקרה אחד הורה יוסף לאחת מעובדות העירייה להוציא לאלתר ילד מגן הילדים שבו היה רשום, היות שסבו מתח עליו ביקורת פומבית. כאשר העובדת סירבה, בשל הבנתה כי הפעולה לא חוקית, זעם עליה הנאשם ובהמשך הורה על פיטוריה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
המדובר בעבריין שיטתי חסר עכבות...
העבריין הזה ביצע שורה של פשעים כנגד נשים וכנגד עירו שלו, כנבחר הציבור לעמוד בראשה. קשה לדמיין גרוע מזה באשר לראש עיר. והנה "איכשהו" הפושע מקבל עונש מאסר קל עד גיחוך...וקנס של 30 אלפי שקלים שיתחלקו בין קורבנותיו - הנשים שבהן פגע קשה כל כך... מה קרה לבית המשפט ?! מה קרה לשופט רוזן ?! והם מצפים שאנחנו כאזרחים נאמין במערכת המשפט הזו.?! האם אין גבולות להעדר הבושה והביזיון...???
מאוכזב מאד  |  18.12.16
לכל התגובות