אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתקרבים לסייבורג: פותח עור מלאכותי שניתן לעצב לאיברים

פורצי הדרך

מתקרבים לסייבורג: פותח עור מלאכותי שניתן לעצב לאיברים

חוקרים מסינגפור וארה"ב פיתחו טכניקה חדשה להצמחת תאים מלאכותית, שתאפשר בניית איברים מורכבים מבעבר. הפיתוח יכול לשנות את עולם הנדסת הרקמות ואף לבנות עור מלאכותי לרובוטים

25.12.2017, 18:54 | יואב סטולר
מדענים מאוניברסיטת ניניאנג בסינגפור ומאוניברסיטת קרנגי מלון בארה"ב פיתחו שיטה לגידול חומר הידרוג'לי, שיצמח בדומה לרקמות עור או צמחים; מדובר בתגלית שעשויה להיות בעלת השפעה מכרעת בתחומי הנדסת הרקמות והרובוטיקה.

קראו עוד בכלכליסט

החוקרים שינו את ריכוז החמצן אליו נחשף החומר, ולחקות כך צמיחת תאי עור בכל שאזורים שונים צמחו בשיעור שונה. מניפולציה זו איפשרה לבנות צורות מורכבות מאוד, ולקבוע מראש עיצוב של תאים. ההידרוג'ל הוא חומר שמשמש בעיקר עבור הנדסת רקמות והרובוטיקה הביולוגית והפיתוח החדש יאפשר בניית איברים מלאכותיים בצורה פשוטה ויעילה. 

כמו שוורצנגר ב"שליחות קטלנית" כמו שוורצנגר ב"שליחות קטלנית" כמו שוורצנגר ב"שליחות קטלנית"

עד כה, התקשו המומחים ליצור איברים מלאכותיים מורכבים עבור גוף האדם, כך למשל המעי הדק המכוסה בקפלים מיקרוסקופיים שתפקידם לספוג חומרים מזינים. בעזרת ההידרוג'ל החדיש ניתן יהיה לשכפל טוב יותר סוג זה של ארכיטקטורה ביולוגית.

"שליטה גדולה יותר על הצמיחה וההרכבה העצמית של ההידרוג'ל במבנים מורכבים מציעה מגוון אפשרויות בתחום הרפואה ורובוטיקה", אמר נשיא אוניברסיטת NTU הסינגפורית, סובארה סורש, בהודעה. "שדה אחד שעומד להפיק תועלת הוא הנדסת רקמות, שם המטרה היא להחליף רקמות ביולוגיות פגומות, כמו תיקוני הברך או ביצירת כבדים מלאכותיים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות