אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנקים יקבלו 30% מהדיבידנדים של סיידוף ביורוקום צילום: אוראל כהן

הבנקים יקבלו 30% מהדיבידנדים של סיידוף ביורוקום

סיידוף החליט לאפשר לבנקים לקבל חלק מהדיבידנדים שיגיעו ליורוקום מחברות הקבוצה עד לפרעון מלא של החוב. בכך התאפשרה היום התקדמות רצינית במו"מ מול סיידוף

27.12.2017, 18:54 | גולן חזני

הבנקים יקבלו חלק מההשבחה ועליית ערך הנכסים של קבוצת יורוקום בראשות חברת בזק. זוהי ההתפתחות המשמעותית שהושגה בפגישות שנערכו אתמול (ג') בין מנהל עסקיו של נתי סיידוף תמיר כהן ויועצו הכלכלי אייל ידווב מול הבנקים הנושים של יורוקום. סעיף זה הביא לנכונות של שלושת הבנקים להתקדם להסדר עם סיידוף.

קראו עוד בכלכליסט

בשיחות סוכמו עקרונות למיתווה שיכללו את הסעיף המדובר. מדובר בסעיף משמעותי שבו יקבלו הבנקים כ-30% מהדיבידנדים שיחלקו חברות יורוקום וזאת עד מלוא תשלום החוב של 1.4 מיליארד שקל של יורוקום לבנקים הפועלים דיסקונט והבינלאומי.

מימין שאול אלוביץ מימין שאול אלוביץ' ונתי סיידוף | צילום: יובל חן, מתוך אתר IAC מימין שאול אלוביץ

הבעיה העיקרית של הבנקים בעיסקה מול סיידוף היא מחיקת חלק מהחוב - מדובר בהיקף מהותי של כ-500 מיליון שקל. כדי לא להתמודד עם הביקורת בגין מחיקות, הוחלט כאמור שהבנקים יקבלו חלק מהדיבידנדים עד לתשלום החוב כולו. המשמעות המעשית היא שהבנקים יהיו למעשה שותפים לא פורמליים של סיידוף ביורוקום עד לתשלום מלא של החוב.

הפגישות נערכו בנפרד מול נציגים של שלושת הבנקים הנושים - הפועלים, דיסקונט והבינלאומי. בפגישות הושגה התקדמות בנוגע לעקרונות של הסכם לרכישה.

העקרונות כוללים הזרמת מזומן תמורת אג"ח להמרה שיקבל סיידוף ל-90% ממניות יורוקום. בשיחות עד כה דובר על מזומן בהיקף של 340 מיליון שקל, אולם מספר זה צפוי להשתנות.

סעיף נוסף שעליו דובר הוא חוב בפריסה לארבע שנים, גם כאן יהיה שינוי מהסכום המקורי של כ-300 מיליון שקל. בנוסף יושארו 240 מיליון שקל כקו אשראי שיעמיד סיידוף לחברות התפעוליות של יורוקום, שנמצאות במצוקה וזקוקות להזרמה מיידית של 20 מיליון שקל. סיידוף עשוי להזרים להן סכום גדול יותר.

אלוביץ', שיישאר עם 10% ממניות יורוקום, יחוייב להעביר 70% מכל דיבידנד שיקבל עבור מניות אלה כהחזר חוב לבנקים.

סיידוף לא קיבל ולמעשה גם לא ביקש בלעדיות במו"מ, אבל אמר כי הוא מעוניין בעיסקה מהירה שלא תיגרר לתהליך ארוך כמו שהיה באפריקה ישראל מול מחזיקי האג"ח.

על בסיס עקרונות אלה, ואם תושג הסכמה על היקף ההסדר, צפוי סיידוף להגיש הצעה פורמלית לבנקים בימים הקרובים. החובות של יורוקום לבנקים הם של 1.6 מיליארד שקל, אולם 200 מיליון שקל מהם מגובים בשעבודים, כך שהחוב נטו הוא 1.4 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות