אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משחקי הכס שוב במקום ה-1 בהורדות פיראטיות השנה צילום: HBO

משחקי הכס שוב במקום ה-1 בהורדות פיראטיות השנה

הסדרה האלמותית עדיין מחזיקה במקום הראשון ברשימת ההורדות הפיראטיות הפופולריות של 2017. גם המקום שני לא השתנה ומחזיקה בו המתים המהלכים

31.12.2017, 17:07 | קרן-אור גרינברג
משחקי הכס היא הסדרה המובילה בהורדות פירטיות זו השנה השישית ברציפות. הדירוג נערך על ידי אתר TorrentFreak ומבוסס על מקורות שונים כולל סטטיסטיקות ודיווחים של המשתמשים. במקום השני, שמרה סדרת "המתים המהלכים" על מקומה. במקום השלישי נמצאת הברק שהדיחה את המפץ הגדול למקום הרביעי. למקום החמישי הגיעה סדרת האנימציה Rick and Morty, שזו כניסתה הראשונה לעשירייה הראשונה. סדרת נמלטים עשתה קאמבק וחזרה לרשימה למקום שישי.

קראו עוד בכלכליסט

פרק סיום העונה של משחקי הכס שבר שיא בשיתופים ברשת עם 400,000 גולשים ששיתפו את הפרק לאחר שידורו. ואולם, מדובר במספרים שאינם מבטאים את היקף הצפיות הפיראטיות במשחקי הכס, שהפכה לתופעה הגדולה ביותר בתחום הבידור. על פי נתוני MUSE העונה השביעית חצתה את סך מיליארד הצפיות הפירטיות נכון לספטמבר 2017. עם זאת פחות מ-10% מאלו מגיעות מתוכנות שיתוף קבצים כמו ביטורנט. כ-85% מהצפיות מגיעות משירותי סטרימינג כמו Kodi, המאפשר למשתמשים לצפות בתכנים באופן לא חוקי מבלי להוריד אותם. המספרים האמיתיים גדולים עוד יותר, שכן הם אינם מתייחסים לצפיות חוזרות של אותו אדם.

שמחקי הכס מנצחת את האינטרנט, צילום: Helen Sloan , באדיבות yes שמחקי הכס מנצחת את האינטרנט | צילום: Helen Sloan , באדיבות yes שמחקי הכס מנצחת את האינטרנט, צילום: Helen Sloan , באדיבות yes

"הפעילות ברשתות פיראטיות הן בלתי נתפסות", ציין אנדי שאטרלי, מייסד ומנכ"ל MUSO המספקת מחקרים בתחום הפרת זכויות יוצרים. "זה לא סוד ש-HBO נפרצה במהלך העונה האחרונה, ושחלק מהפרקים של הסדרה דלפו לפני השידור הצפוי. המספרים של שידורי סטרימינג לא חוקיים מראים עד כמה הם משמעותיים יותר מהורדות טורנט או כל אתר אחר".

ריק ומורטי נכנסים למקום החמישי ברשימת ההורדות הפיראטיות ריק ומורטי נכנסים למקום החמישי ברשימת ההורדות הפיראטיות ריק ומורטי נכנסים למקום החמישי ברשימת ההורדות הפיראטיות

הפרק הראשון של העונה ה-7, הורד למעלה מ-90 מיליון פעמים תוך 72 שעות מיום שידורו. גם בסטרימינג הוא שבר שיאים ונכון לספטמבר הגיע לכ-188 מיליון שידורים. פרק הסיום האפיל עליו עם 120 מיליון הורדות ושידורים עם העלאתו לרשת. פרק 6 בעונה היה הנצפה ביותר, ככל הנראה עקב הדלפתו לפני ששודר בטלוויזיה.  גם בטלוויזיה הסדרה שברה שיא עם ממוצע של 31 מיליון צופים לפרק, שרחוקים מהמספרים האמיתיים של ההורדות הפירטיות. מדובר בפוטנציאל רווח אבוד ל-HBO אף כי יתכן שחלק ניכר מהאנשים צפו בו מקומות בהם לא היה שידור חוקי של HBO.

זו הרשימה המלאה של עשר ההורדות הפיראטיות הפופולריות ביותר ל-2017: 1. משחקי הכס, 2. המתים המהלכים, 3. הברק, 4. המפץ הגדול, 5. ריק ומורטי, 6. נמלטים, 7. שרלוק, 8. ויקינגים, 9. חליפות, 10. החץ. 

תגיות