אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיטורים? בכיר ב־ECI לעובדים: "2017 היתה שנה נפלאה" צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

פיטורים? בכיר ב־ECI לעובדים: "2017 היתה שנה נפלאה"

הבכיר ציין גם כי הוא צופה ש־2018 תהיה יותר טובה. החברה פיטרה 6% מעובדיה בטענה כי הרווחיות נפגעה

02.01.2018, 08:23 | מאיר אורבך

"2017 היתה שנה נפלאה לחברה כתוצאה מהמסירות וההקרבה של העובדים. אני מצפה ש־2018 תהיה אפילו טובה יותר". את הדברים האלה כתב פרננדו ולדיוויילסו, מנהל מכירות בכיר ב־ECI, לעובדים. ב־2017 הודיעה חברת ההייטק הישראלית כי היא מפטרת 6% מעובדיה.

קראו עוד בכלכליסט

עובדי החברה מפגינים, צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות עובדי החברה מפגינים | צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות עובדי החברה מפגינים, צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

המייל נשלח כחלק מהודעה על שורה של שינויים ארגוניים בתוך החטיבה של ולדיוויילסו. בהודעה הוסיף הבכיר שהוא מבין שהמתחרים של החברה לא ינוחו, אבל מרגיע את העובדים שגם החברה לא תנוח ותדע להתמודד עם האתגרים.

ECI מעסיקה כיום כ־1,700 עובדים, מתוכם כ־800 בישראל. ההודעה על הפיטורים, שנמסרה לפני כשבועיים, הגיעו אחרי תקופה ארוכה של שקט תעסוקתי בחברה, שידעה כמה גלי פיטורים של מאות עובדים בשנים 2012 ו־2013. בהודעה שהוציאה החברה על הקיצוץ היא אישרה שאכן צמחה בשנה האחרונה.

מ־ECI נמסר בתגובה: "כפי שכבר ציינו, השנה החולפת אכן היתה טובה במכירות הרבה יותר משנים קודמות והחברה צמחה, אך רווחיותה נפגעה בשל החרפת התחרות בשוק המלווה בירידת מחירים, התחזקות של כ־10% בשער השקל שגרמה לעלייה משמעותית בהוצאות החברה במונחים דולריים וצמצום גדול מאוד במענקי רשות החדשנות. על מנת להבטיח מבנה עלויות תחרותי ולחזק את יכולותיה ויציבותה להמשך הדרך, החברה נאלצת לצמצם כ־6% ממצבת כח האדם שלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות