אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תרגיל שיווקי או כסת"ח? פיליפ מוריס פרסמה מודעה בעיתוני בריטניה בגנות העישון צילום: Getty

תרגיל שיווקי או כסת"ח? פיליפ מוריס פרסמה מודעה בעיתוני בריטניה בגנות העישון

ענקית מוצרי הטבק המחזיקה במותג מרלבורו פרסמה מודעה בעיתונות בבריטניה ובה הכריזה כי החלטת השנה שלה היא לנסות להיגמל מסיגריות ולהשקיע במעבר לאלטרנטיבות 2.5 מיליארד ליש"ט. הצרכנים הגיבו בסקפטיות

03.01.2018, 16:49 | שירות כלכליסט

חברת הטבק פיליפ מוריס פרסמה מודעה במספר עיתונים, המקדמת את "השאיפה שלה לחדול למכור סיגריות בבריטניה". המהלך נעשה במסגרת מאמציה של החברה לקדם "עתיד נטול עישון".

קראו עוד בכלכליסט

פיליפ מוריס, המחזיקה במותג הסיגריות "מרלבורו" שלחה לראשת ממשלת בריטניה, תרזה מיי, מכתב ובו מבקשת רשות לפרסם מידע הנוגע להפסקת עישון על חפיסות הסיגריות שלה. אולם, פעילים נגד עישון מכנים את המהלך "תרגיל שיווקי".

במודעת הפרסומת כתוב: "החלטת השנה החדשה שלנו: אנו ננסה להיגמל מסיגריות", כמו כן במודעה מעודדת החברה מעשנים לבקר באתר אינטרנט המציע מידע על גמילה מעישון או מעבר לאלטרנטיבות לטבק.

המודעה שפירמה פיליפ מוריס בעיתונות בבריטניה המודעה שפירמה פיליפ מוריס בעיתונות בבריטניה המודעה שפירמה פיליפ מוריס בעיתונות בבריטניה

בנוסף, הודיעה החברה כי תציע תמיכה לשירותי הגמילה מעישון ברשויות מקומיות באזורים שבהם שיעור העישון הוא גבוה במיוחד; תבקש את אישור ממשלת בריטניה להכניס לחפיסות הסיגריה שלה מידע על גמילה או מעבר לאלטרנטיבות אחרות.; ותרחיב את היצע מוצרי העישון האלטרנטיביים בבריטניה.

על פי הכתוב במודעה החברה השקיעה 2.5 מיליארד ליש"ט בפיתוח חלופות נטולות טבק לסיגריות.

כשהחברה נשאלה לפשר צעד זה אמרה פיליפ מוריס כי היא שואפת לחסל את הסיגריות, אך בחרה שלא לחדול בבת אחת מייצור סיגריות ולעבור לאלטרנטיבות נטולות טבק שכן, "אנו מנסים להיגמל מסיגריות במהירות האפשרית. אולם אם נחדל באחת מייצור הסיגריות אחרים פשוט יימכרו אותם במקומנו". זאת לדברי דובר מטעם החברה.

ועוד הוסיף: "המעשנים בבריטניה מודעים היטב לסכנות שבעישון אולם הם רוצים מידע נוסף לגבי האפשרויות של הפסקת העישון או מעבר לאלטרנטיבות".

פיליפ מוריס מציעה מספר אלטרנטיבות לסיגריות בשוק הבריטי, ובכלל זה מוצר עם טבק מחומם "איקוס" (Iqos). בנוסף משווקת החברה סיגריות אלקטרוניות מתוצרת "ניקו-סיג" (Nicocig), "ויויד" (Vivid) ו"מֶש" (Mesh).

"אנו סבורים כי יש לנו תפקיד חשוב בסיוע לבריטניה להיגמל מסיגריות", אומר פיטר ניקסון, מנהל חטיבת פיליפ מוריס בבריטניה. "ההתחייבויות שעליהן הכרזנו היום משקפות צעדים מעשיים היכולים להאיץ את השגתה של מטרה זו. אנו מכירים בכך שהאופציה הטובה ביותר היא לא להתחיל כלל לעשן, או לחדול לחלוטין. אולם עבור אלו הממשיכים לעשן, ישנן כיום יותר חלופות מאי פעם בבריטניה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות