אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש המחוזי אישר כינוס נכסים לשוק אלנבי-רוטשילד בתל אביב צילום: יובל חן

ביהמ"ש המחוזי אישר כינוס נכסים לשוק אלנבי-רוטשילד בתל אביב

בנק הפועלים הגיש את הבקשה בטענה כי קרן ליאת, המפעילה את שוק האוכל איננה משלמת דמי שכירות בהיקף של 220 אלף שקל בחודש לחברת הנדל"ן ברגרואין

07.01.2018, 16:11 | אורנה יפת

בית המשפט המחוזי בתל אביב נעתר לבקשת בנק הפועלים ומינה כונס נכסים לקרן ליאת השקעות המפעילה את שוק האוכל אלנבי-רוטשילד. לכונס הנכסים הקבוע של החברה מונה עו"ד גיל הירשמן, ב"כ בנק הפועלים.

כינוס הנכסים אושר לאחר שבנק הפועלים החל בשבוע שעבר לנהל הליכי חדלות פרעון נגד שוק אלנבי רוטשילד שהפסיק לשלם דמי שכירות בעקבות סכסוך בין בעלי השוק לבין עצמם ובינם לבין בעלת הנכס, חברת ברגרואין. בנק הפועלים הגיש את הבקשה בטענה כי קרן ליאת איננה משלמת דמי שכירות בהיקף של 220 אלף שקל בחודש לחברת הנדל"ן.

שוק האוכל באלנבי-רוטשילד, צילום: יובל חן שוק האוכל באלנבי-רוטשילד | צילום: יובל חן שוק האוכל באלנבי-רוטשילד, צילום: יובל חן

בעל השליטה בקרן ליאת הוא קובי טרייביטש המחזיק 50.1% מהמניות, ומנהל בפועל את השוק. לצידו מחזיקים במניות איש העסקים שלומי גבאי ואריק אברמוביץ' שמחזיקים ביתרת המניות. מבקשת הכינוס עולה כי החברה לא עמדה בהתחייבויותיה לבנק, פיגרה בתשלום ההלוואה שהבנק נתן לה וחוללו צ'קים שנמשכו מהחשבון.

לפני כשבוע וחצי הודיעה בעלת הנכס לבנק כי בוטל הסכם השכירות של קרן ליאת מולה כיוון שלא עמדה בתשלומים לבעלת הנכס. "במצב דברים זה חל שינוי לרעה במצב הפרעון של החברה ובאופן שלבנק יש חשש כבד כי בהעדר כינוס נכסים יוותר הבנק בפני שוקת שבורה בבואו להפרע מהחוב", נכתב בבקשה לכינוס, "הסכם השכירות מול המשכירה הוא לב העסק של החברה – בהעדר זכויות שכירות בנכס אין תוחלת לעסק של החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות