אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדריך מהאגף להכשרה מקצועית התבטא באופן גזעני נגד תלמידים ממוצא אתיופי – והורחק לצמיתות צילום: אוהד צויגנברג

מדריך מהאגף להכשרה מקצועית התבטא באופן גזעני נגד תלמידים ממוצא אתיופי – והורחק לצמיתות

"אני האלוהים שלך" ו"תחזור לעבוד בחקלאות עם הרפת שלך" היו חלק מהביטויים שהשמיע האיש כלפי תלמידים. הוא הורד בדרגה לשנה וחצי ונפסל לצמיתות לכל תפקיד הוראה בשירות המדינה

09.01.2018, 14:52 | אדריאן פילוט

אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה הטיל על ברוך פינטו, מדריך במרכז להכשרה מקצועית במשרד העבודה והרווחה, עונשים כבדים לאחר שהתבטא באופן גזעני נגד תלמידים יוצאי אתיופיה. בית הדין למשמעת של נציבות שירות המדינה הוריד את האיש בשתי דרגות למשך שנה וחצי ופסל אותו לצמיתות למלא כל תפקיד הוראה או הדרכה בשירות המדינה. 

הפגנות יוצאי אתיופיה נגד גזענות, צילום: אי פי איי הפגנות יוצאי אתיופיה נגד גזענות | צילום: אי פי איי הפגנות יוצאי אתיופיה נגד גזענות, צילום: אי פי איי

"הביטויים הגזעניים שהשמיע הנאשם באופן כללי ("כושי") והשמעת אמירות פוגעניות כלפי א' על רקע מוצאו האתיופי ("אני האלוהים שלך"; "תחזור לעבוד בחקלאות עם הרפת שלך")... הם דברי בלע גזעניים בעליל, ואנו מביעים את סלידתנו הגמורה מהם. התבטאויות אלה קשות וחמורות בשל אופיין הפוגעני והגזעני, ויש בהן כדי לפגוע בערך החברתי המוגן של כבוד האדם וחירותו", נכתב בפסק הדין.

עוד קבע בית הדין כי "התנהגותו של הנאשם לא נעשתה מתוך חוסר הבנה או מתוך קלות דעת, אלא מתוך אמונה פנימית עמוקה שאכן קיימת נחיתות אצל בני העדה האתיופית. ביטוי לדפוס חשיבתו זה עולה הן מכישלונו בעבירה דומה בקורס קודם, והן מתשובתו ביחס לנאשם בחקירתו הנגדית : 'יש לו בעיה שכלית של אדם שלא למד אף פעם, לא לימדו אותו לחשוב, בא מתרבות אחרת לגמרי'".

מנציבות שירות המדינה נמסר כי "אגף המשמעת שותף מלא למאבק למיגור תופעת הגזענות בשירות המדינה, ויגלה אפס סובלנות כלפי גילויי גזענות כלשהם מצד עובדי המדינה. האגף יפעל להעמדה לדין משמעתי של עובדי מדינה אשר יתבטאו או יפעלו באופן גזעני ויעמוד על ענישה מחמירה באירועים אלו, כפי שפעל גם במקרה זה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות