אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוטלה השביתה בבתי הספר התיכוניים שתוכננה למחר צילום: גדי קבלו

בוטלה השביתה בבתי הספר התיכוניים שתוכננה למחר

ארגון המורים הודיע על ביטול העיצומים והשביתות בבתי הספר העל יסודיים לאחר שקיבל הבטחה שההסכמות עם האוצר לגבי שכר המורים ייושמו. גם מועצת התלמידים הארצית חזרה בה מכוונתה להשבית את הלימודים

13.01.2018, 20:09 | ספי קרופסקי
ארגון המורים הודיע הערב (ש') על ביטול העיצומים והשביתות בכל בתי הספר העל-יסודיים מחר. גם מועצת התלמידים הארצית חזרה בה מכוונתה להשבית את הלימודים. הסיבה למשבר הנוכחי היתה לפי ארגון המורים עיכוב בחתימה על הסכם השכר החדש שהושג באחרונה עם האוצר.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה ששיגר הערב יו"ר הארגון רן ארז למורים הוא ציין כי "קיבלנו הערב בעקבות שיחה עם מנכ"ל משרד החינוך מר שמואל אבואב, מכתב בו מרכז השלטון המקומי מתחייב לכבד את ההסכמות אליהן הגענו עם משרדי החינוך והאוצר. התשלומים יועברו למורים, רטרואקטיבית מחודש ספטמבר. לאור זאת, אנחנו מודיעים על הפסקת העיצומים".

בחודש שעבר כבר היה נדמה שהמשבר הסתיים לאחר שהארגון והאוצר הודיעו על הסכם שכר חדש, שהושג בתום שנה של דיונים וחמישה שבועות של עיצומים והשבתות בבתי ספר ברחבי הארץ. בתחילה השבית הארגון את כל בתי הספר העל-יסודיים, ולאחר מכן החל בהשבתות מקומיות כשבכל יום נבחרו יישובים מסוימים באופן רנדומלי. הארגון אף ביטל מבחנים.

תלמידי תיכון בבחינה (ארכיון), צילום: גדי קבלו תלמידי תיכון בבחינה (ארכיון) | צילום: גדי קבלו תלמידי תיכון בבחינה (ארכיון), צילום: גדי קבלו

אלא שלמרות ההודעה על ההסכם שנחתם, בארגון המורים שוב איימו בהשבתות בטענה כי האוצר לא ממהר לחתום אתם על ההבנות שהושגו. אך הערב, כאמור, הודיע הארגון כי קיבל ההבטחה שההסכמות ייושמו ולכן הלימודים יתקיימו מחר כרגיל, כולל מבחנים ומבחני מתכונת.

במסגרת ההבנות נקבע שהשכר ההתחלתי למורה יהיה 8,000 שקל לחודש - עלייה של כ-19%; לפי הארגון, המורים הוותיקים צפויים לקבל תוספות שכר החל מינואר 2018 וייפרסו על פני 4 שנים - 480 שקל בסך הכל. יחד עם זאת, יצוין כי ההצעה לשכר של 8,000 שקל למורים חדשים הונחה על השולחן בשלב מוקדם יותר במגעים, וכי הארגון לא פירט מה יקבלו המורים הוותיקים.

בנוסף הושג שיפור משמעותי בשכר מנהלי בתי הספר, וכן גמול השתלמות נוסף. לפי ההסכם, לכלל עובדי ההוראה ישולם מענק חד פעמי. סכום המענק, עבור עובד הוראה במשרה מלאה אשר הועסק במלוא התקופה שמיום 1.9.2017 עד 1.12.2017, יעמוד על 1,000 שקל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות