אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי רשת האופנה לילדים מיש מיש הגישו בקשה לפירוק החברה צילום: עדי אורני

עובדי רשת האופנה לילדים מיש מיש הגישו בקשה לפירוק החברה

עובדי הרשת שנקלעה לחובות פנו לביהמ"ש בטענה כי לא קיבלו שכר מלא על חודש דצמבר והם מבקשים למנות את עוה"ד דורית לוי-טילר למפרקת הזמנית של החברה

14.01.2018, 22:00 | אורנה יפת

רשת אופנת הילדים מיש מיש קרסה והפסיקה לפעול. 20 עובדי חברת "מיש העולם שייך לצעירים" פנו לבית המשפט בבקשה למנות לרשת כמפרקת זמנית את עורכת הדין דורית לוי-טילר. העובדים טוענים כי לא קיבלו את מלוא שכר חודש דצמבר.

קראו עוד בכלכליסט

מיש מיש, נמצאת בבעלות אורי מולדובן, עידן מולדובן ואבי קבילי שמו. מטה החברה נמצא ברמת שרון, והיא מפעילה 30 חנויות, 14 מהן נמצאות בזכיינות ורובן ממוקמות במגזר הערבי. למותג גם חנויות במגדלי תל אביב, באזורי חן, במתחם חונים קונים בראשל"צ, בקניון בת ים, ברחוב שנקים בתל אביב, באושילנד כפר סבא, בחוצות המפרץ, בביג פאשן טבריה, בקניון שער הצפון בקריית אתא, במבנה באר שבע, ועוד.

מתוך קטלוג רשת אופנת הילדים מיש מיש, צילום: עדי אורני מתוך קטלוג רשת אופנת הילדים מיש מיש | צילום: עדי אורני מתוך קטלוג רשת אופנת הילדים מיש מיש, צילום: עדי אורני

בבקשת הפירוק טוענים העובדים כי החברה חדלת פרעון וכי בבעלותה ציוד ומלאי בסכומים ניכרים, ש"קיים חשש כבד ומוחשי כי ילקח" במידה ולא ימונה לחברה מפרק. ב-9 בינואר כינסו מנהלי החברה את העובדים והודיעו להם כי החברה מצויה במחנק תזרימי מזה תקופה ארוכה ועל כן אין באפשרותה לשלם את מלוא שכר דצמבר 2017 וכי יקבלו רק מחצית השכר. יומיים לאחר מכן הודיעו מנהלי החברה לעובדים כי ניסיונות להסדיר את בעיית השכר לא צלחו וכי החברה "הרימה ידיים".

החובות לעובדים עומדים על מאות אלפי שקלים ולחברה חובות נוספים בסכומים ניכרים לספקים ונושים. החברה, שמיוצגת על ידי עו"ד חיות גרינברג, הסכימה לבקשת הפירוק וטענה כי בשבועות האחרונים עשו מנהלי החברה מאמצים לשפר את מצבה התזרימי, וכי היא בגירעון תקופה "לא קצרה".

אורי מולדובן רכש את חברת סריגמיש שהייתה בעבר בעלת רשת בגדי הילדים מיש מיש, בסוף שנת 2012 מידי כונס נכסים, ביחד עם שני שותפים נוספים אבי קבילי ומשה שקד. עבור החברה שילמו השותפים כמיליון שקל. מולדובן ניסה לשקם את המותג שבעבר נחשב למותג פופולרי בשוק אופנת הילדים אך כעבור מספר שנים, שוב נקלע המותג לבעיה תזרימית ונכנס לפירוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות