אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בורגראנץ' תחליף את מקדונלדס בהיכל מנורה ת"א ותשלם פי 3 דמי שכירות צילום: לירון אלמוג

בורגראנץ' תחליף את מקדונלדס בהיכל מנורה ת"א ותשלם פי 3 דמי שכירות

עסקי הנדל"ן בהיכל הבית של מכבי תל אביב פורחים: כחודש לאחר שרשת הקפה אילנ'ס חתמה על חוזה שכירות במחיר משולש מזה ששילמה רשת ארומה, מצטרפת בורגראנץ' למתחם וזו תשלם סכום אסטרונומי של 106 אלף שקל בחודש. בכיר בענף המסעדות: "הם צריכים להגיע למחזור של כמיליון שקל בחודש כדי שהסניף יהיה רווחי "

16.01.2018, 09:32 | אורנה יפת

כמה תשלם רשת בורגראנץ' שבבעלות האחים יובל ואלי אורגד על המכרז להפעלת סניף בהיכל הספורט מנורה מבטחים ביד אליהו? הרבה מעבר למה שניתן היה להעלות על הדעת שרשת כלשהי תציע על הלוקיישן הזה. ל"כלכליסט" נודע כי בורגראנץ' הציעה במכרז סכום אסטרונומי של 106 אלף שקל בחודש כדמי שכירות לעיריית תל אביב, ובכך גברה על ההצעה הכספית שהגישה רשת מקדונלד'ס במכרז ועמדה על פי ההערכות על 50-60 אלף שקל. מקדולנד'ס מפעילה כיום סניף בהיכל הספורט מנורה מבטחים ומשלמת דמי שכירות של כ-35 אלף שקל בחודש, כלומר, בורגראנץ' הציעה סכום הגבוה פי שלושה מהסכום אותו משלמת כיום מקדונלד'ס.

קראו עוד בכלכליסט

בענף המסעדנות הרימו גבה לשמע הסכום שהציעה בורגראנץ' במכרז שהוציאה חברת היכלי הספורט של עיריית תל אביב. "אמנם האזור הזה הוא מרכז עסקים שאין בו הרבה פתרונות הסעדה למשרדים שפועלים שם, אבל בורגראנץ' בהגדרה זה לא מוצר להסעדת עובדים כמו גם מקדונלד'ס", אומר בכיר בענף המסעדנות. "הם צריכים להגיע למחזור של כמיליון שקל בחודש כדי שהסניף יהיה רווחי. אם הם יגלגלו 500 או אפילו 600 אלף שקל מחזור, הם יפסידו".

סניף בורגר ראנץ סניף בורגר ראנץ' בראשון לציון | צילום: לירון אלמוג סניף בורגר ראנץ

יחד עם זאת, בניגוד לסניף מקדונלד'ס שפעל רק בתוך ההיכל, בבורגראנץ' בונים על העובדה שהסניף יהיה פתוח לממכר מזון גם בתוך ההיכל, וגם מחוצה לו ובנוסף יפעיל גם שירות משלוחים ולא יהיה תלוי בימים בהם פועל ההיכל.

היכל מנורה מבטחים הוא מגרש הבית של מכבי תל אביב בכדורסל ומתקיימים בו לאורך השנה מופעי תרבות רבים, אלא שלא בטוח ששכר הדירה שמוכנים בעלי העסקים בהיכל לשלם על הלוקיישן הזה, בהכרח מצדיק את עצמו כלכלית. כפי שנחשף בדצמבר האחרון ב"כלכליסט", רשת בתי הקפה אילנ'ס היתה זו שהחלה את המגמה לשילוש שכר הדירה במיקום הזה כאשר הציעה במכרז על בית הקפה שבו פעלה ארומה תל אביב סכום של 68 אלף שקל, שאף הוא סכום הגבוה פי שלושה מהסכום ששילמה שם ארומה עד אז ועמד על 22 אלף שקל בחודש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות