אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי העלייה בשכר השרים, גם המנכ"לים רוצים תוספת צילום: אוראל כהן

אחרי העלייה בשכר השרים, גם המנכ"לים רוצים תוספת

מנכ"ל האוצר שי באב"ד יגיש הצעת מחליטים לפיה שכר המנכ"לים במשרדים הממשלתיים יוצמד לשכר הממוצע במשק. זאת, בעוד שהוא נחוש בהתנגדותו להצמדה דומה של קצבאות הנכים. עפ"י הערכות השנה מדובר בתוספת של 4,000 שקל בחודש

18.01.2018, 10:06 | אדריאן פילוט

באותה עת שמנכ''ל משרד האוצר שי באב''ד הסביר לחברי הכנסת מדוע אסור להצמיד את קצבאות הנכים לשכר הממוצע במשק, הוא גיבש הצעת מחליטים לפיה יש להעלות את שכר המנכ"לים בשירות המדינה ולהצמידו לשכר הממוצע במשק - כך עולה מטיוטת הצעת מחליטים שגיבש והגיע ל"כלכליסט". על פי הערכות השנה מדובר בתוספת של 4,000 שקל בחודש.

קראו עוד בכלכליסט

השבוע החליטה ועדת הכספים כי שכר היסוד של השרים (ללא תוספות) יועלה ב-5,000 שקל ושכר היסוד של ראש הממשלה יועלה ב-5,500 שקל. כן יוצמד שכרם לשכר הממוצע במשק ולא למדד. עלות ההחלטה בתקציב השנה - 2 מיליון שקל. 

ההצעה מבקשת לקבוע כי החל מחודש ינואר 2018 שכרו של מנכ"ל משרד ממשלתי יעמוד על 42,556 שקל ברוטו בחודש, והוא יעודכן, מינואר 2019, בחודש ינואר של כל שנה, לפי ממוצע של שיעורי השינוי של מדד המחירים לצרכן והשכר הממוצע במשק, שמפרסם המוסד לביטוח לאומי - ובלבד שהעדכון כאמור לא יוביל לירידה בשכרם. המהלך יעלה למשק 7.6 מיליון שקל בשנה.

שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר , צילום: אוראל כהן שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר | צילום: אוראל כהן שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר , צילום: אוראל כהן

את הצעת המחליטים יגיש משרד האוצר. ל"כלכליסט" נודע כי באב''ד ביקש להגיש את ההצעה יחד עם מנכ''ל משרד ראש הממשלה, אלי גרונר, אך האחרון סירב.

"לאור העובדה שבשנים האחרונות מדד המחירים לצרכן לא עלה ואף ירד (מדד 2014 - 0.2%-, מדד 2015 - 1%-), ובשל כך פחת שכר המנכ"לים או לא עודכן בשנים האחרונות, ולאור החלטת ועדת הכספים מיום 15.1.2018 בדבר העלאת שכר ראש הממשלה, השרים וסגני השרים, מוצע להעלות את שכר המנכ"לים בשירות המדינה ולהשוותו לשכר לו זכאי חבר כנסת בשנת 2018", הוסבר בדברי ההסבר.

בהצעה מבקש באב''ד לעדכן גם את שכרם של בכירים אשר תנאי עסקתם הם "מקביל למנכ''ל" אך הדגיש כי מנגנון העדכון לא יחול על עובדים בכירים אחרים.

כאמור, הבקשה איננה בלתי סבירה, אך העיתוי שלה, בעיקר אחרי הדיון הקשה בה כיכב מנכ''ל האוצר, נראה לא מוצלח במיוחד, קל וחומר אחרי שסוגיית הצמדת הקצבאות גם עמדה במוקד והאוצר מתנגד להצמידן לשכר הממוצע. עם זאת יצוין, כי ההשלכות התקציביות של הצמדת קצבאות הנכות לשכר הממוצע נאמדות ממאות מיליונים ועד מיליארדי שקלים, כאשר עלות הצמדת שכר מנכ"ל היא מיליונים בודדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
כול יום כותרת הפגנות נכים עד שהיה תודעה
לתראין בתקשורת כול זמן לא לרדת סיח דבר חשוב לנו ביותר עלה שכר מינמום מוצדקת אנחנו אחרונים לא קבלנו שום תוספת ראשי ממשלות יודעות לעבר יודעת שיש איתה טעות לא נותנים את תוספת פשוט מתעלמים לא מקשיבים למצוקה גדולה מצב רע צאוד
נכים על מפה  |  07.11.19
9.
אבל מאיתנו שממנים אותם הם דורשים להוזיל עלויות כל שנה - שיחנקו הפרזיטים !
כל ספק של חברה ממשלתית יודע שהמחיר אצלם אף פעם לא עולה אלא רק מורידים אותנו מידי מכרז ! אבל המיסים שלנו מממנים אותם שהם הרי לא מביאים שקל אחד שחוק למדינה אלא חיים על הכספים שלנו ! האיש השמן רוכב על הרזה בכל הכוח בלי בושה
ספק לחברות ממשלתיות  |  18.01.18
לכל התגובות