אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן אליוט במגעים עם המוסדיים בעניין צעדיה בבזק - מתנגדת לעסקת סיידוף צילום: בלומברג

קרן אליוט במגעים עם המוסדיים בעניין צעדיה בבזק - מתנגדת לעסקת סיידוף

הקרן שנכנסה להחזקה של 4.8% בבזק עידכנה כי היא פועלת בעקיפין מול בעלי המניות הישראלים בניסיון לגבש תמיכה לצעדים שהיא מובילה בבזק

18.01.2018, 15:13 | גולן חזני ורחלי בינדמן

קרן אליוט מתנגדת למכירת השליטה בבזק לנתי סיידוף. בקרן לא מעוניינים שבזק תישאר תחת מבנה פירמידיאלי וזוהי ככל הנראה הסיבה לעיתוי שליחת המכתב לדירקטוריון בזק שלשום (שלישי).

קראו עוד בכלכליסט

הקרן, המחזיקה ב-4.8% ממניות בזק, מנהלת מגעים עקיפים עם גופים מוסדיים ישראלים וזרים, באמצעות איש קשר, כדי לגבש תמיכה בצעדים הבאים שברצונה לבצע. במכתב ששלחה למ"מ זמני של יו"ר דירקטוריון בזק, דוד גרנות, דרשה הקרן מהדירקטורים שמעורבים בחקירת רשות ני"ע נגד החברה להתפטר מיידית מתפקידם.

פול סינגר מנכ"ל קרן אליוט, צילום: בלומברג פול סינגר מנכ"ל קרן אליוט | צילום: בלומברג פול סינגר מנכ"ל קרן אליוט, צילום: בלומברג

לכלכליסט נודע כי הקרן של המשקיע המיליארדר פול סינגר מבקשת מגרנות למנות ועדת איתור למינוי דירקטורים חלופיים מקצועיים בעלי רקע בתחום התקשורת, ללא קשר לבעלי השליטה בחברה. סיידוף, כידוע, צבר את הונו בתחום הנדל"ן ואין לו רקע בתחום התקשורת.

ככל הידוע, אליוט רכשה את מניות בזק לאחר שהחלה החקירה נגד החברה שגררה עימה ירידות במניה, ולאחר שמנהלי ההשקעות שלה ראו במחיר הזדמנות. זאת מאחר שמדובר בחברה עם תזרים יציב וחיובי, שנסחרת בשווי נמוך בהרבה מהשווי של חברות דומות באירופה, שהשווי הנמוך שלה נבע מממשל תאגידי נמוך ומהחקירה שנפתחה נגדה. הרכישה נעשתה בהובלת הסניף של אליוט בלונדון.

הקרן ציינה במכתב לגרנות כי היא רואה בעין לא חיובית את המבנה הפירמידיאלי של החברה, שמקשה עליה להתמודד עם הממשל התאגידי. בפניות שערכה למוסדיים ישראלים ביקשה הקרן להעביר את המכתב ששלחה לגרנות גם לאנליסטים הרלוונטים, תוך שליחת רמז לשיתוף פעולה אפשרי. אליוט לא יכולה להגדיל את חלקה בבזק מעל 4.99%, כיוון שבמקרה כזה היא תזדקק להיתר שליטה.

עם זאת, נראה כי המטרה של הקרן היא למקסם את שווי ההשקעה שלה, ולא מדובר בנסיון להשתלט על החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות