אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שורת הקלות לערוצים המסחריים אושרה להצבעה בקריאה שנייה ושלישית

שורת הקלות לערוצים המסחריים אושרה להצבעה בקריאה שנייה ושלישית

על פי אחד מסעיפי ההקלות, הערוצים המסחריים יקצו 15% מהכנסותיהם לתכנים שמוגדרים סוגה עילית, ובכך למעשה תבוטל כמעט לחלוטין החלוקה הפנימית לז'אנרים ולתתי־ז'אנרים כמו סדרות דרמה, סרטי דרמה וסדרות תעודה, מה שיאפשר להם חופש בחירה רחב יותר

22.01.2018, 09:04 | אביב גוטר
הוועדה המשותפת כלכלה־כנסת אישרה אתמול להצבעה בקריאה שנייה ושלישית שורת הקלות לערוצים המסחריים הגדולים — לאחר שאלה התלוננו על קיפוח בהשוואה לערוצים הייעודיים שזכו לאחרונה להקלות רגולטריות משמעותיות עם העברתם מפיקוח המועצה לכבלים ולוויין לפיקוחה של הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו.

על פי אחד מסעיפי ההקלות, הערוצים המסחריים, הסובלים מירידה בהכנסות מפרסום בעקבות פיצול ערוץ 2, יקצו 15% מהכנסותיהם לתכנים שמוגדרים סוגה עילית, ובכך למעשה תבוטל כמעט לחלוטין החלוקה הפנימית לז'אנרים ולתתי־ז'אנרים כמו סדרות דרמה, סרטי דרמה וסדרות תעודה, מה שיאפשר להם חופש בחירה רחב יותר.

בנוסף הוחלט לצמצם את הדרישה להפקות חיצוניות מ־65% ל־50%. נכון להיום הערוצים מחויבים להוציא כ־65% מההפקות שלהם בגופים חיצוניים, מהלך שעשוי לייעל את הפעילות של הערוצים המסחריים, בעיקר בתחום התפעולי.

יואב קיש, יו"ר הוועדה המשותפת כלכלה-כנסת, צילום: יואב דודקביץ יואב קיש, יו"ר הוועדה המשותפת כלכלה-כנסת | צילום: יואב דודקביץ יואב קיש, יו"ר הוועדה המשותפת כלכלה-כנסת, צילום: יואב דודקביץ

הקלות אלה מצטרפות להקלות שהוכרזו בשבוע שעבר על ידי שר התקשורת איוב קרא ויו"ר הוועדה איוב קרא, בהם הפחתה של 50% בדמי הרישיון שמשלמים הערוצים והפחתה של 50% בסכום אותו נדרשים הערוצים המסחריים להעביר לטובת יצירת קולנוע ישראלי. על פי ההערכות, כל אחד מהערוצים יינה מהקלה של כ-7 מיליון שקל בשני סעיפים הללו.

מוקדם יותר אתמול הודיעה יו"ר מועצת הכבלים והלוויין ד"ר יפעת בן חי-שגב כי היא נענית לבקשתו של קיש לדחות את הדיון בעניין חילוט הערבויות של ערוץ 20, שהיה אמור להיערך ב-1 בפברואר, בחודש נוסף כך שהוועדה תוכל לדון בחקיקה ללא לחץ זמנים. הודעתה של בן חי-שגב מגיעה לאחר שבשבוע שעבר הודיע משרד המשפטים כי הוא מאפשר לדחות את הדיון, שכבר נדחה פעם אחת מינואר, וזאת על מנת להתמודד עם השינויים הרגולטוריים שעוברת בימים אלו המועצה, ובהם כאמור העברת הפיקוח על הערוצים הייעודיים לידי הרשות השנייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות