אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עמוס שפירא לבנט: "אם היית מטפל בחינוך המיוחד כמו במתמטיקה, הוא היה נראה אחרת"

שפירא, לשעבר מנכ"ל אל על וסלקום, וכיום יו"א אלו"ט, פנה לשר החינוך במהלך כנס המדדים של "כלכליסט". בנט השיב: "לא הכרתי את עולם החינוך המיוחד, אבל אנחנו פועלים רבות בתחום"

23.01.2018, 14:38 | דרור רייך

"אדוני שר החינוך, אם היית מדבר ופועל בנושא של החינוך המיוחד, באותו הלהט שאתה מדבר על תחום המתמטיקה, על החינוך המיוחד בישראל, הוא לא היה נראה כמו שהוא נראה". כך פנה היום (ג') עמוס שפירא, לשעבר מנכ"ל אל על, סלקום ונשיא אוניברסיטת חיפה וכיום יו"ר אלו"ט(אגודה לאומית לילדים אוטיסטים), לשר החינוך נפתלי בנט.

פנייתו של שפירא לבנט נעשה אחרי ששר החינוך נאם על מדדים להצלחה במערכת החינוך, בכנס המדדים של "כלכליסט" בשיתוף קסם קרנות ו ETF מבית אקסלנס.

עוד אמר שפירא לבנט: "אני לא מכיר יעדים בחינוך המיוחד ויש לי יעד בשבילך - לדעת היכן ילמד כל ילד במסגרת הזאת בשנה הקרובה, כדי שמה שקרה בשנה שעברה לא יחזור על עצמו השנה".

נפתלי בנט שר החינוך היום בכנס, צילום: אוראל כהן נפתלי בנט שר החינוך היום בכנס | צילום: אוראל כהן נפתלי בנט שר החינוך היום בכנס, צילום: אוראל כהן

"את עולם החינוך המיוחד לא הכרתי", התוודה בנט בתשובתו לשפירא. "הדור שלנו הסתיר בעלי מגבליות והתבייש בזה, היום אני גאה שבחברה הישראלית כל היחס השתנה ומרגע שהבנתי את זה אני מקדש את זה. עשינו שני דברים, סגרנו גירעון רב שנים של הסעות וסייעות ועשינו שינוי בהגדרה".

"החינוך המיוחד הוגדר בצורה רחבה מידי", אמר השר. "וכולם רוצים להיכנס אליו – מהפרעות קשב עד אוטיזם קשה ושיתוק. אפשרנו ליותר מידי תלמידים לא נכונים להיכנס ועכשיו אנחנו מוציאים כדי שמי שבאמת צריך יקבל המון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
חינוך מיוחד
אנו כהורים לילדים מיוחדים המצפים לכיתה א לא יודעים היכן ישובצו הילדים אלה רק לאיר ועדת ההשמה במאי אין לנו זכות ללכת ולהתרשם מימים פתוחים של בתי הספר כמו שאר הילדים הלומדים בבתי הספר הרגילים ההרשמה שלהם כבר נפתחה לילדים הרגילים יש קורסי הכנה לכיתה א ולנו אין הכל בעלטה עד יפול הפור היכן תיפתח כיתת תקשורת צריכים לעשות שינויים אלה דחוף
אתי  |  24.01.18
8.
גיבור דה לא שמטא
שפירא הוא מנהל חלול. הנהיג חברה שהייתה מונופול. הואודומיו לא מנהלים כי אם רגולטורים שהיו מקושרים לשלטון ולהון. החברות צמחו בגלל רגולציה שסגרה תחרות והעניקה לבודדים רישיון לעשות ככל שעולה על רוחם. וכשהיה לו הכח המונופוליסטי הוא היה עשקן דורסן כוחני ומה לא. דברי רהב וקשקשת של דיקטטורים משקיים.
קשקש  |  24.01.18
לכל התגובות