אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכרז זכויות השידור של הסריה A - כל ההצעות נמוכות מהסכום שהמנהלת דרשה צילום: איפי איי

מכרז זכויות השידור של הסריה A - כל ההצעות נמוכות מהסכום שהמנהלת דרשה

Lega Seria A, מנהלת הליגות המקצועיות באיטליה, הודיעה שבכוונתה להכנס למו"מ פרטי עם מועמדים לזכויות השידור המקומיות שלו, אחרי שההצעות שהוגשו השבוע לא עמדו בסף של 1.05 מיליארד יורו לעונה

24.01.2018, 12:50 | שירות כלכליסט

Lega Seria A, מנהלת הליגות המקצועיות באיטליה, הודיעה שבכוונתה להכנס למו"מ פרטי עם מועמדים לזכויות השידור המקומיות שלו, אחרי שההצעות שהוגשו השבוע לא עמדו בסף של 1.05 מיליארד יורו לעונה.

קראו עוד בכלכליסט

אוהדי לאציו. הליגה, אשר מקבלת ייעוץ מסוכנות Infront, יצרה חמש חבילות של זכויות שידור חיות עבור המכרז, צילום: איי אף פי אוהדי לאציו. הליגה, אשר מקבלת ייעוץ מסוכנות Infront, יצרה חמש חבילות של זכויות שידור חיות עבור המכרז | צילום: איי אף פי אוהדי לאציו. הליגה, אשר מקבלת ייעוץ מסוכנות Infront, יצרה חמש חבילות של זכויות שידור חיות עבור המכרז, צילום: איי אף פי

ההצעות היו אמורות להגיע עד יום שני והנהלת הליגה הודיעה שהיא קיבלה חמש מהן מגופי שידור וחברות מדיה פרטיות, וכן אחת ממתווך עצמאי. הארגון הודיע גם שהוא מסרב לקבל איזו מההצעות שהתקבלו ומתכוון להיכנס למשא ומתן פרטי בניסיון לעבור את סף ה-1.05 מיליארד יורו שנקבע. כלל ההצעות הגבוהות ביותר שהתקבלו לא הגיעו אפילו ל-800 מיליון יורו לעונה, על פי דיווחים שונים.

הליגה, אשר מקבלת ייעוץ מסוכנות Infront, יצרה חמש חבילות של זכויות שידור חיות עבור המכרז. שלושת החבילות הראשיות מכילה 248 משחקים כל אחת לעונה, וכוללת את משחקיהן של רוב הקבוצות המובילות בליגה האיטלקית. אחת מתוך אותן שלוש חבילות מיועדת לשידור OTT ויש לה מחיר שמירה (reserve price) של 160 מיליון יורו לעונה.

על פי סוכנות הידיעות רויטרס, חמשת הגופים שהגישו עד כה הצעות הם Sky-Italia, קבוצת המדיה Mediaset, גוף השידור Italia Way חברת telco Telecom Italia וחברת המדיה Platform. לפי הדיווח, סקיי הגישה הצעה של 261 מיליון יורו לעונה, כנגד מחיר הבסיס של 260 מיליון, עבור חבילה A, הכוללת זכויות שידור של 248 משחקים לעונה של שמונה קבוצות, כולל יובנטוס, נאפולי, מילאן, אינטר, לאציו ופיורנטינה.

הנהלת הליגה הודיעה שאם המשא ומתן הפרטי לא יצלח, היא שומרת את הזכות להעריך מחדש את ההצעות שהוגשו ע"י המתווך העצמאי, אשר לפי ההערכות היא הסוכנות הספרדית Mediapro. העיתון האיטלקי איל פאטו קווטידינו כתב ש-Mediapro הגישה הצעה בסך 990 מיליון יורו לעונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות