אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לחץ המוסדיים עבד: משפחת צרפתי הפחיתה את עלויות השכר בחצי צילום: שאטרסטוק

לחץ המוסדיים עבד: משפחת צרפתי הפחיתה את עלויות השכר בחצי

בעל השליטה צבי צרפתי ובניו רפי ומשה המשמשים כמנכ"לים משותפים נענו ללחץ שהופעל עליהם לקראת האסיפה שתתכנס בראשית חודש מרץ

27.01.2018, 15:41 | אורן פרוינד

הלחץ שהפעילו הגופים המוסדיים, ובראשם קרן אתו של יזם מגוריט ארז רוזנבוך ושותפו תומר חפץ, נשא תוצאות במאבק נגד עלויות השכר הגבוהות בחברת הבנייה צבי צרפתי. בכירי החברה הפחיתו את עלויות השכר שלהם בחצי לקראת אסיפה שתכונס בתאריך 4 למרץ, ובה יעלה לדיון אישור שכר המנהלים.

קראו עוד בכלכליסט

המאבק של הגופים המוסדיים החל בעקבות הפער הנמוך מאוד בין עלויות השכר הגבוהות של המנהלים מאז ההנפקה לבין השווי הנוכחי של החברה והביצועים שלה כיום. מייסד החברה צבי צרפתי ושני בניו, רפי ומשה צרפתי, שמכהנים כמנכ"לים משותפים, לקחו מהחברה יותר מ-150 מיליון שקל באמצעות שכר והטבות נלוות מאז הונפקה בתל אביב לפני 20 שנה. סכום זה נמוך אך במעט משווי החברה הנוכחי בבורסה שעומד על 230 מיליון שקל.

לאחר מאבק של מספר חודשים שניהלו הגופים המוסדיים נגד הנהלת החברה, הבינה משפחת צרפתי כי מוטב לה להפחית את עלויות השכר אם היא רוצה לקבל את אישור המוסדיים להמשך כהונה כמנהלי החברה. שכרו החודשי של בעל השליטה צבי צרפתי בתפקידו כיו"ר החברה הופחת על פי הדיווח ביותר מ-40%, ויעמוד על כ-85 אלף שקל, במקום 150 אלף שקל כיום, וכמו בשנה הקודמת הוא אינו זכאי לבונוסים ומענקים. עלות שכרו השנתית של צרפתי צפויה להיחתך בסך הכל בכמעט חצי לסכום שנתי של כ-1.2 מיליון שקל, לעומת 2.3 מיליון שקל שקיבל ב-2016.

ארז רוזנבוך, צילום: שאול גולן ארז רוזנבוך | צילום: שאול גולן ארז רוזנבוך, צילום: שאול גולן

גם רפי ומשה צרפתי יספגו הורדה משמעותית בשכר אולם מנגד הוקצה להם בונוס תלוי יעדים. שכרם החודשי צפוי לרדת ב-40%, לכ-60 אלף שקל לכל אחד, לעומת כ-100 אלף שקל עד כה. עלות השכר הבסיסית שלהם צפויה להצטמצם בכ-45%, לסכום של 960 אלף שקל בשנה כל אחד, לעומת 1.8 מיליון שקל שקיבלו ב-2016. המענק תלוי הביצועים שהוקצה להם יכול להגיע עד לתקרה של 900 אלף שקל. עוד נקבע כי כל אחד מהם יהיה זכאי למענק שנתי בשיעור של 2.5% מרווח שנתי העולה על 10 מיליון שקל.

בישיבת ועדת התגמול השתתפו כל חברי הועדה: נטלי משה (דירקטורית חיצונית) יצחק זרניצקי (דח"צ) ומנשה ארנון (בלתי תלוי). כל חברי הדירקטוריון שהשתתפו הצביעו בעד אישור תנאי השכר החדשים.

החברה ציינה כי "מובהר כי הדירקטורים צבי צרפתי, רפי צרפתי, משה צרפתי ומלי קאירי, מבעלי השליטה בחברה, לא השתתפו בדיונים והצבעה בקשר עם מדיניות התגמול לרבות עניין תנאי כהונתם המובאים לאישור במקביל למדיניות המוצעת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות