אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנרב ומגוריט זכו במכרז להקמת 60 יח"ד לשכירות ארוכת טווח בראשל"צ צילום: א-סטודיו

מנרב ומגוריט זכו במכרז להקמת 60 יח"ד לשכירות ארוכת טווח בראשל"צ

ההצעות במכרז התייחסו לרכישת קרקע במתחם "קדמת ראשון", הכולל שני בנייני מגורים בני 8 קומות ובהם 60 יח"ד להשכרה ארוכת טווח. הדירות יושכרו לתקופה מינימלית של 20 שנה

28.01.2018, 13:47 | ענת דניאלי

החברות מנרב ומגוריט זכו במכרז של דירה להשכיר להקמת 60 יח"ד להשכרה ארוכת טווח במתחם 'קדמת ראשון' בראשון לציון תמורת 34 מיליון שקל. מנרב ומגוריט גברו על חמש הצעות אחרות מצד החברות הגדולות בענף הנדל"ן בהן קבוצת אשטרום, פרשקובסקי, שמעון צרפתי, ואביסרור.

קראו עוד בכלכליסט

ההצעות במכרז התייחסו לרכישת קרקע להקמת פרויקט מגורים, הכולל שני בנייני מגורים בני 8 קומות ובהם 60 יח"ד להשכרה ארוכת טווח. הפרויקט ממוקם בין הרחובות צבי פרנק ופיק"א, בשכונת מגורים קיימת.

הדמיה. הפרויקט בקדמת ראשון, צילום: א-סטודיו הדמיה. הפרויקט בקדמת ראשון | צילום: א-סטודיו הדמיה. הפרויקט בקדמת ראשון, צילום: א-סטודיו

זהו הפרויקט השלישי בו זוכה השותפות של מנרב ומגוריט בנוסף לפרויקט בחולון ולמלחה בירושלים. כמו כן, לחברה הממשלתית דירה להשכיר בראשון לציון, פרויקט נוסף של 216 יח"ד בשכונת הרקפות בראשון לציון.

הפרויקט שווק במכרז במודל הסטנדרטי של דירה להשכיר, לפיו הדירות מושכרות לתקופה מינימאלית של 20 שנה, כשכ-25% מהדירות מיועדות לזכאי משרד הבינוי והשיכון (בדומה לזכאות מחיר למשתכן) במחיר הנמוך ב-20% ממחיר השוק. כמו כן, בתום תקופת ההפעלה בת 20 השנים, יהיה רשאי היזם למכור את הדירות בשוק החופשי.

שר האוצר, משה כחלון: "האמון שמביעים היזמים המובילים בישראל פעם אחר פעם במכרזים לשכירות ארוכת טווח מעידים על הצורך הציבורי, האטרקטיביות והביקוש לפרויקטים הללו. לצד פרויקט "מחיר למשתכן" הפרויקטים של חברת דירה להשכיר מעניקים פתרון ארוך טווח ובמחירים הוגנים לזוגות הצעירים בלב איזורי הביקוש"

מנכ"ל דירה להשכיר, עוזי לוי: " אני שמח מאוד שפתחנו את שנת 2018 בתכניות בנייה מאסיבית בחיפה ובשוהם ועכשיו גם בראשון לציון. השתתפות טובי היזמים בהליך המכרז שנפתח בראשון לציון והעובדה שהגענו לתמורה משמעותית בעבור הקרקע, מעידה על הבעת האמון של היזמים בפרויקטים של דיור להשכרה. את היקף יחידות הדיור להשכרה ויוצרים אלטרנטיבה אטרקטיבית לשוכרים לטווח ארוך". לוי ציין כי "בזמן הקרוב תפרסם החברה מכרזים באזורי ביקוש נוספים דוגמת: מודיעין, אור יהודה ועוד, תוך שימת דגש על תכנון ובנייה איכותית ודגש על קיימות ובנייה ירוקה, בהיקפים משמעותיים, ותוך חסכון משמעותי במשך הבניה ובעלויותיה".

מוטי עג'מי, מ"מ וסגן ראש העיר ראשון לציון: "הפרויקט הזה יאפשר לצעירים ולמשפחות צעירות להתגורר בעיר מרכזית בישראל בשכירות ארוכת טווח. נושא הדיור הוא משימה מרכזית שמקדם ראש העירייה, דב צור ובכוונתנו להמשיך ולייצר מגוון פתרונות דיור ברחבי העיר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות