אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדיקה פנימית בבזק: האם מזכירת החברה האזינה לשיחות ועידה של הדירקטוריון צילום: מוטי קמחי

בדיקה פנימית בבזק: האם מזכירת החברה האזינה לשיחות ועידה של הדירקטוריון

עו"ד לינור יוכלמן נשלחה לאחרונה על ידי החברה לבדיקת פוליגרף לאחר שתלונות בנושא הגיעו לדירקטוריון. היא נמצאה דוברת אמת. יוכלמן היא אחת החשודות המרכזיות בפרשת המרמה ועבירות הדיווח בבזק שחקרה רשות ני"ע. לבדיקה שמנהלת נגדה בזק אין קשר לחקירת הרשות

29.01.2018, 21:58 | אביב גוטר

בזק מנהלת בדיקה פנימית נגד מזכירת החברה, עו"ד לינור יוכלמן, לאחר שהגיעו להנהלה תלונות על כך שהיא מאזינה לשיחות ועידה טלפוניות של ישיבות הדירקטוריון. לבקשת החברה הסכימה יוכלמן לעבור בדיקת פוליגרף בנושא זה ובנושאים נוספים, ונמצאה דוברת אמת. על הבדיקה פורסם הערב (ב') לראשונה בחברת החדשות.

קראו עוד בכלכליסט

הבדיקה של בזק אינה קשורה לחקירה הפלילית שניהלה רשות ני"ע נגד בכירי החברה, ובהם יוכלמן. על פי ממצאי חקירת הרשות, שהועברו לפרקליטות בחודש נובמבר, יוכלמן טוותה בשנים האחרונות קשרים הדוקים עם בעל השליטה, שאול אלוביץ', והדליפה לו מידע עסקי רגיש כשהחברות הפרטיות שלו היה צד נגדי לעסקאות מול בזק. מדובר בשתי עסקאות בעלי עניין גדולות בסכום מצטבר של למעלה משני מיליארד שקלים: מיזוג בזק-yes ועסקת חלל-yes.

יוכלמן ובעלה בבית המשפט, צילום: אביב גוטר יוכלמן ובעלה בבית המשפט | צילום: אביב גוטר יוכלמן ובעלה בבית המשפט, צילום: אביב גוטר

התגמול ליוכלמן, כך החשד, לא איחר לבוא. אלוביץ' דאג לסייע לה לקבל בונוס כספי נדיב של מאות אלפי שקלים לצורך רכישת דירה, ואף קידם אותה בחודש מרץ אשתקד לתפקיד שנתפר לכאורה במיוחד למידותיה: היועצת המשפטית של מטה החברה. הקידום הזה, כך גורמים בקבוצת בזק, היה גם אינטרס של אלוביץ', שרצה לעקוף את שומרי הסף בחברה, ובהם היועץ המשפטי אמיר נחליאלי. יוכלמן קיבלה תקציב גבוה לשכירת יועצים משפטיים חיצוניים, שאותם היא גייסה לדברי גורמים בבזק להכשיר מהלכים שאלוביץ' חפץ בהם.

זה אינו החשד היחיד נגד יוכלמן (41). זמן קצר לאחר שחוקרי הרשות פשטו על משרדי בזק במגדלי עזריאלי בת"א בחודש יוני אשתקד, ו"שאבו" את תיבות המייל וחומרי מחשב נוספים משרתי החברה, הם גילו לתדהמתם שנמחקו באופן שיטתי, פחות או יותר באותן שעות, קבצים דיגיטליים שונים של בכירים בבזק וב-yes. על פי החשד, מי שלקחה חלק מרכזי במה שמגדירה הרשות כ"מדיניות מאורגנת של שיבוש הליכים", הייתה לא אחרת מאשר יוכלמן.

מה גרם על פי החשד ליוכלמן, שהגיעה לפני 14 שנה לבזק, לבצע מחיקה סיטונאית של קבצים לאחר שהחקירה כבר החלה? לדברי מקורב לחקירה, הקבצים שנמחקו הכילו ככל הנראה מידע והתכתבויות עסקיות רגישות עם אלוביץ', והיא העדיפה שאיש לא יגלה את תוכנם כי הם עלולים להפליל אותה וגורמים נוספים בחברה.

מטעם עו"ד בועז בן צור המייצג את יוכלמן ומחברת בזק לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות