אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל נכנסת למרכזים תעשייתיים בתמורה ל־140 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

כלל נכנסת למרכזים תעשייתיים בתמורה ל־140 מיליון שקל

כלל ביטוח רוכשת נכסים בראש העין ובעמק חפר, שצפויים להניב תשואה של 7.3% בשנה. המשנה למנכ"ל ענת לוין: "מגדילים את פעילות הנדל"ן בישראל"

31.01.2018, 08:22 | אורן פרוינד

כלל ביטוח נכנסת לתחום החם של מבנים תעשייתיים להשכרה בעסקה בישראל. ל"כלכליסט" נודע כי חברת הביטוח רכשה שני נכסים מח.ל חברה לבניין תמורת 140 מיליון שקל. המבנים ממוקמים באזור התעסוקה פארק אפק בראש העין ובפארק התעשיות עמק חפר, וצפויים להניב תשואה שנתית של 7.3%.  

קראו עוד בכלכליסט

ענת לוין, משנה למנכ"ל ומנהלת חטיבת השקעות ופיננסים בכלל ביטוח, אישרה את הפרטים וציינה כי "אנו ממשיכים להגדיל את פעילות הנדל"ן בישראל". היקף הנכסים המנוהלים בקבוצת כלל עומד על 186 מיליארד שקל, כשלנדל"ן המניב בתוכם שווי כולל של כ־5.5 מיליארד שקל.

לוין הוסיפה כי "תחום הלוגיסטיקה והתעשייה נהנה בתקופה האחרונה מביקושים ערים ועל כן זו הזדמנות מצוינת לרכוש שני נכסים, האחד מניב והשני בהקמה". העסקאות הללו מצטרפות לשתיים נוספות שביצעה כלל בישראל לפני כחצי שנה. במסגרתן נרכשו שני מרכזים מסחריים: האחד באזור התעשייה נווה נאמן שבהוד השרון, והשני הוא מרכז מסחרי בהקמה ביהוד־מונוסון, שנרכש מחברת אאורה ב־135 מיליון שקל.

המבנה בפארק אפק הוא מבנה תעשייתי בשטח של כ־5,700 מ"ר, הכולל שטחי פריקה וטעינה צמודים וכניסות עצמאיות. הנכס מושכר כולו לשוכר יחיד לתקופה ארוכה. פארק התעסוקה הוא מתחם תעשיות הייטק, השוכן בחלקה הצפוני של ראש העין ומאכלס חברות רבות מתחומי ההייטק, התעשייה והמסחר.

הנכס בעמק חפר הוא מבנה לוגיסטי־תעשייתי בשלבי הקמה. הוא ייבנה על פני שלוש קומות ובשטח בנוי של כ־15 אלף מ"ר. לפי תנאי העסקה, היזם ישלים את הקמת הנכס על פי מפרט שהוסכם מראש עם כלל ביטוח, ויהיה אחראי על שיווקו לשוכרים בהתאם לתנאים שהוסכמו עמה מראש. הבנייה צפויה להסתיים ב־2019. הפארק משתרע על פני כ־1,100 דונם, ומאכלס בתי עסק בתחומי ההנדסה, התקשורת, התרופות, המזון, גני אירועים, המשרדים והלוגיסטיקה.

ענת לוין משנה למנכ"ל כלל, צילום: אוראל כהן ענת לוין משנה למנכ"ל כלל | צילום: אוראל כהן ענת לוין משנה למנכ"ל כלל, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות