אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקהאם הקים קבוצת כדורגל במיאמי. תתחיל לשחק ב-2020 צילום: איי אף פי

בקהאם הקים קבוצת כדורגל במיאמי. תתחיל לשחק ב-2020

בתום תהליך שנמשך 4 שנים, כוכב הכדורגל האנגלי הציג את הקבוצה, שצפויה להצטרף בעוד כשנתיים ל-MLS, ליגת הכדורגל של צפון אמריקה

31.01.2018, 10:02 | שירות כלכליסט

זה לקח ארבע שנים אבל זה קורה. דיוויד בקהאם, כוכב הכדורגל האנגלי, הקים קבוצה במיאמי והיא מתחילה לתפקד כקבוצה שמתכוננת ל-MLS. ליגת הכדורגל של צפון אמריקה. "להביא קבוצת MLS למיאמי זה היה חתיכת מסע", אמר בקהאם בטקס הפתיחה של הקבוצה. "תמיד האמנתי בפרויקט, ולכן אף פעם לא ויתרתי. ידעתי שמיאמי היא העיר שאני רוצה להקים בה קבוצה. ידעתי שזה יהיה מיוחד. היו משוכות אבל אני איש נחוש ואני לא אוהב להפסיד".

קראו עוד בכלכליסט

בקהאם. קבוצתו תתחיל לשחק ככל הנראה בשנת 2020. "היו משוכות,  אבל אני אדם נחוש", צילום: איי אף פי בקהאם. קבוצתו תתחיל לשחק ככל הנראה בשנת 2020. "היו משוכות, אבל אני אדם נחוש" | צילום: איי אף פי בקהאם. קבוצתו תתחיל לשחק ככל הנראה בשנת 2020. "היו משוכות,  אבל אני אדם נחוש", צילום: איי אף פי

בקהאם מקים קבוצה כחלק מחוזה ראשוני שחתם עם ה-MLS כשהגיע לליגה כשחקן ב-2007. עלות הקמתה עומדת על 25 מיליון דולר, לא כולל בניית אצטדיון במרכז העיר מיאמי. הקבוצה, ככל הנראה. תתחיל לשחק בליגה בשנת 2020 כאשר היא הקבוצה ה-24 בליגה שמתכננת 28 קבוצות ברחבי ארה"ב.

טרם ברור מה יהיה צבע המדים שאותם ילבשו שחקני הקבוצה, ולדברי בקהאם האוהדים הם אלו שיבחרו את הצבעים של המועדון ויהיו מעורבים בבחירת הסמל. בנוסף, טרם ידוע מתי ייפתח האצטדיון, שיהיה בן 25 אלף מקומות ויכלול אקדמיה ומרכז אימונים. היה ניסיון קודם להקים את הקבוצה של בקהאם במיאמי ב-2014, אך התוכנית לא קיבלה את אישור העירייה. "אנחנו מכירים את האנשים הנכונים בזמן הנכון שיעזרו להקים קבוצת MLS גדולה בעיר", אמר דון גרבר, קומישינר ליגת הכדורגל של צפון אמריקה.

כדי להקים את הקבוצה חבר בקהאם למרסלו קלאורה, מנכ"ל ענקית הטלקומוניקציה האמריקאית Sprint, לחברת חורחה אנד חוסה מאס, שגם כן בעסקי הטלקומוניקציה וחברת הבנייה MasTec. גם מאסאיושי סון, מקים ומנכ"ל SoftBank ויזם הבידור, סיימון פולר, מעורבים בקבוצת הכדורגל של בקהאם במיאמי. "זה היה חלום של רבים במשך הרבה מאוד שנים", אמר בקהאם. "נמשכתי לעיר בגלל מיליון סיבות, אותן מיליון סיבות שבגללן מיליוני אנשים נמשכים לעיר - הגיוון, התרבות, האנשים, מזג האוויר והחופים".

חבריו של השחקן, ג'יי.זי, ג'נפיר לופז, וויל סמית', יוסיין בולט וטום בריידי שלחו לו וידאו שבו הם מאחלים לו בהצלחה במיאמי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות