אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים האריכה את הסדרת התשלומים עבור העסקת מסתננים צילום: דנה קופל

רשות המסים האריכה את הסדרת התשלומים עבור העסקת מסתננים

הרשות נעתרה לבקשת ועדת הכספים והאריכה בחודשיים את הסדרת התשלומים עבור היטל עובדים זרים, שהיתה אמורה להסתיים היום. ההסדרה מעניקה הנחה של 50% על ריבית החובות שצברו בעלי העסקים, שסברו שאינו חל על מסתננים

31.01.2018, 14:03 | עמרי מילמן

רשות המסים נעתרה באופן רשמי לבקשה של ועדת הכספים היום (ד') והאריכה את הסדרת התשלומים עבור היטל עובדים זרים על העסקת מסתננים שהיתה אמורה להסתיים היום, לחודשיים נוספים.

אתמול (ג') ביקש יו"ר ועדת הכספים משה גפני מהמשנה למנהל רשות המסים מירי סביון להאריך את ההסדרה המעניקה הנחה של 50% על תשלומי הריבית על החובות שצברו בעלי העסקים ומאפשרת פריסה של 36 תשלומים.

מנהל רשות המסים משה אשר, צילום: עומר מסינגר מנהל רשות המסים משה אשר | צילום: עומר מסינגר מנהל רשות המסים משה אשר, צילום: עומר מסינגר

בעלי עסקים רבים בחרו במהלך השנים האחרונות שלא לשלם את אותו היטל שמושת על עובדים זרים כאשר העסיקו מסתננים, בטענה כי הוא לא חל עליהם (מאחר שמטרת ההיטל היא להקטין את התמריץ להעסיק עובדים זרים, ומאחר שהמסתננים בלאו הכי בארץ, אין לתמריץ הזה כל טעם), זאת למרות שרשות המסים הוציאה הבהרה בנושא ב-2011. לאחר שבשנה שעברה בג"ץ הכריע כי על בעלי העסקים לשלם את אותו מס, אלו נקלעו לבעיה שכן הם צברו חובות שמגיעים למאות אלפי שקלים ואף מיליוני שקלים, שאין להם כיצד לשלם. מנגד מאחר שכבר נגבה ההיטל מעסקים רבים, אם הממשלה תחליט לבטל את ההיטל, רשות המסים תידרש להחזיר מיליארדים לעסקים מהם נגבה המס.

תגיות