אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קוואלקום התגברה על המכשולים, הביסה את תחזיות האנליסטים צילום: Extremetech

קוואלקום התגברה על המכשולים, הביסה את תחזיות האנליסטים

ענקית השבבים עברה רבעון קשה, בו ספגה קנס של 1.2 מיליארד דולר, שילמה מסים גדולים מבעבר והמשיכה לצחצח חרבות עם אפל, שחייבת לה מאות מיליוני דולרים. ועדיין, הציגה צמיחה בולטת בהכנסות וברווח הנקי

01.02.2018, 12:27 | יואב סטולר

ענקית השבבים קוואלקום ממשיכה לצמוח: בדו"ח הרבעון האחרון של 2017 הצליחה להביס את תחזיות האנליסטים. ואולם, החברה הורידה את התחזיות בשל צפי לצמצום מכירותיה בשוק הסיני.

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות קוואלקום עמדו על 6.04 מיליארד דולר, לעומת תחזית של 5.93 מיליארד, והדו"ח הציג צמיחה ברווח הנקי למניה, שעמד על 98 סנט למניה (לעומת תחזית של 91). הגידול נבע מהאצת הפעילות בשוק הרכב, לצד המשך הצמיחה בשוק מעבדי המובייל - שקוואלקום היא אחת השחקניות החזקות ביותר בו. מדובר בהישג לא מבוטל, בהתחשב שהשוק הסיני - בו היקף מכירות הסמארטפונים הוא הגדול בעולם - דווקא חווה האטה בשנה האחרונה.

מעבד קוואלקום, צילום: CNET מעבד קוואלקום | צילום: CNET מעבד קוואלקום, צילום: CNET

על אף שהכתה את התחזיות, מניותיה של החברה התעכבו לעלות גם שעות לאחר ההודעה, משום שקוואלקום מעורבת במספר קונפליקטים עסקיים ורגולטוריים ברחבי העולם; בין היתר, מנהלת החברה במלחמה משפטית מול אפל, שמסרבת להעביר לה תשלום של 740 מיליון דולר על השימוש בפיתוחיה - סכסוך שפגע ברווח התפעולי שלה ביחס לאשתקד. כמו כן, הוציאה החברה 6 מיליארד הדולר על מסים, לפי דרישת מדיניות המס החדשה בארה"ב - ו-1.2 מיליארד דולר לתשלום קנס שקיבלה באיחוד האירופי בגין התנהלות מונופוליסטית.

ואולם, הדו"ח האחרון מגלה שקוואלקום הצליחה להתגבר על המכשולים הללו ולהמשיך לצמוח. היא הצליחה לקזז את ההפסדים ע"י גיוון פעילותה והתרחבות בתחומים כשבבי תקשורת, רכב חכם ומציאות מדומה. הכנסות יחידת השבבים עלו ב-13% ועמדו על 4.6 מיליארד דולר, בעוד שהרווחים לפני מס זינקו ב-32% לעומת התקופה המקבילה אשתקד ל-955 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות