אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קריית אונו: אושרה תוכנית הפינוי בינוי הגדולה ביותר בעיר; 982 דירות ייבנו צילום: בוני התיכון

קריית אונו: אושרה תוכנית הפינוי בינוי הגדולה ביותר בעיר; 982 דירות ייבנו

התוכנית תכלול 9 מגדלים בני 20 קומות. במתחם בנויים כיום 15 מבני מגורים ישנים בני ארבע קומות הכוללים 328 יחידות דיור, כך שעל כל דירה שתיהרס ייבנו שלוש דירות חדשות

04.02.2018, 13:48 | דותן לוי

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב אישרה למתן תוקף את התוכנית הגדולה ביותר להתחדשות עירונית בקרית אונו שתכלול 982 יחידות דיור.

מדובר בתוכנית שתבוצע במסגרת פינוי בינוי בשטח של כ-43 דונם במרכז העיר בין הרחובות לוי אשכול ממערב, יחזקאל מדרום, ש"י עגנון ממזרח ובסמוך לרחוב יהודה הלוי מצפון. במתחם בנויים כיום 15 מבני מגורים ישנים בני ארבע קומות הכוללים 328 יחידות דיור, כך שהיחס הוא של 1:3 (3 דירות חדשות לכל דירה שתיהרס). במסגרת התוכנית ייבנו תשעה מגדלי מגורים חדשים בני 20 קומות, כאשר מתוך כלל יחידות הדיור החדשות קובעת התוכנית הקצאה של 20% יחידות דיור קטנות.

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף, התוכנית מייצרת תמהיל של עירוב שימושים, ובקומת הקרקע של מבני המגורים מתוכננת חזית מסחרית לכיוון רחוב לוי אשכול וכן שטחים למבני ציבור. כמו כן התוכנית כוללת 7 דונם של שטחים ירוקים פתוחים. במסגרת תקופת שמיעת ההתנגדויות, הוחלט לכלול בתחום התוכנית ארבעה מבני מגורים בני 8 קומות נוספים המצויים בחלק הצפוני הממשיך את רצף הבנייה החדשה, דבר שיאפשר תוספת של 52 יחידות דיור נוספות למבני המגורים החדשים. ארבעת מבני המגורים הנוספים, יחודשו ויחוזקו וישתלבו חזותית עם מבני המגורים החדשים.

הדמיית רחוב לוי אשכול אחרי הפינוי בינוי, צילום: בוני התיכון הדמיית רחוב לוי אשכול אחרי הפינוי בינוי | צילום: בוני התיכון הדמיית רחוב לוי אשכול אחרי הפינוי בינוי, צילום: בוני התיכון

יו"ר הוועדה המחוזית תל אביב, דניאלה פוסק ציינה: "מדובר בתוכנית שמשלבת בנוסף לבנייה החדשה, גם מבני מגורים קיימים שיעברו חיזוק וחידוש, כך שכל המתחם עובר התחדשות. התוכנית ממשיכה את המגמה של פיתוח רחוב לוי אשכול, המהווה את אחד מרחובותיה המרכזיים של קרית אונו. הרחוב מתוכנן כשדרה מוצלת לרווחת הולכי הרגל ורוכבי האופניים, עם כיכרות ציבוריות בחזית מבני המגורים. תכנון איכותי זה, בשילוב עם החזית המסחרית לאורכו, יוצר רחוב שוקק חיים, נטוע ומוצל לרווחת תושבי העיר".

 

לאחרונה הפקידה הוועדה המחוזית תוכנית נוספת להתחדשות עירונית בקרית אונו ברחוב הרימון. התוכנית של חברת מצלאווי היא לפינוי בינוי בשטח של 2.5 דונם במרכז העיר ברחוב הרימון דרומית לקניון, תאפשר הקמה של שני מבנים חדשים בני 15 קומות בהם 100 יחידות דיור, במקום שני מבני מגורים ישנים בני 4 קומות הכוללים 32 יחידות דיור. מתוך כלל יחידות הדיור, 20% יוקצו עבור דיור קטנות של 75 מ"ר. בנוסף מקודמות בימים אלה תוכניות נוספות של התחדשות עירונית בעיר במתחמים: בר יהודה, אחאב, לוי, מתחם הברוש, ומתחם השקד.

הדמיית התוכנית, צילום: בוני התיכון הדמיית התוכנית | צילום: בוני התיכון הדמיית התוכנית, צילום: בוני התיכון

יזמית התוכנית הגדולה היא חברת בוני התיכון שגם תבצע את הפרויקט, לדברי עו''ד רן מלאך, סמנכ"ל פיתוח עסקי בבוני התיכון: "מדובר בתוכנית ראשונה מסוגה המיישמת צמצום משמעותי למגבלת הגובה שמטיל נתב"ג על ישובי בקעת אונו, מגבלה שהעיבה במשך שנים רבות על היכולת של שכונות ותיקות להוסיף זכויות בנייה וגובה על מנת לבצע התחדשות עירונית. התוכנית צפויה לשנות לא רק את קו הרקיע אלא גם את פני מרכז העיר של קריית אונו, כהמשך ישיר לפרויקטים שאושרו לאורך רח' לוי אשכול מדרום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות