אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תרמית האלכוהול הגדולה: זייפו תעודות והונו במיליונים צילום: שאטרסטוק

תרמית האלכוהול הגדולה: זייפו תעודות והונו במיליונים

ארבעה תושבי הצפון, בהם יבואן מרכזי של משקאות אנרגיה, יבואן מרכזי של מזון ועבריין מוכר מחיפה, נעצרו בתום חקירה שהחלה כבר ב-2012. לפי החשד, הם זייפו תעודות רכש ומשלוח, הציגו קבלות פיקטיביות ושילמו פחות מסים

05.02.2018, 10:03 | ynet
הונאת האלכוהול הגדולה נחשפת: בתום חקירה שהחלה כבר לפני שש שנים עצרה הבוקר (ב') המשטרה ארבעה תושבי הצפון ועיכבה לחקירה עשרה נוספים, בחשד לעבירות הלבנת הון, הברחה, זיוף ומרמה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. בין העצורים עבריין מוכר מחיפה, יבואן מרכזי של משקאות אנרגיה ויבואן מרכזי של מזון.

קראו עוד בכלכליסט

על פי החשד, הארבעה נהגו לאורך שנים לייבא ארצה אלכוהול מכמה מדינות באירופה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, תוך זיוף תעודות הרכש והמשלוח. הם הציגו לרשויות המס בארץ קבלות פיקטיביות של סכומי תשלום נמוכים מהמקור ובהתאמה שילמו פחות מסי ייבוא, מכס ומע"מ. בשיטה זו שלשלו לכיסם במרמה מיליוני שקלים.

בנוסף ערכו בלשי ימ"ר חוף יחד עם חוקרי יחידת מכס ומע"מ חיפה ברשות המסים חיפוש בבתיהם ובמשרדים שבבעלות החשודים, על מנת לתפוס מסמכים, מחשבים והתקני אחסון, המכילים מידע שיכול לקשור אותם לעבירות המיוחסות.

החקירה הסמויה שערכה יחידה מרכזית של המשטרה נוהלה יחד עם יחידת חקירות מכס ומע"מ-חיפה ברשות המסים. עיקר החקירה היה בין השנים 2012 ל-2015 והיא נמשכה עד הימים האחרונים. הבוקר הפכה החקירה לגלויה עם מעצרם של ארבעת החשודים המרכזיים ועיכוב חשודים נוספים, בהם מנהלי חשבונות.

במשטרה אמרו כי "מדובר באכיפה ממוקדת נגד פשיעה כלכלית, במסגרתה משלבת המשטרה זרועות עם רשויות אכיפה נוספות ומיישמת מודלים של תקיפה כלכלית בשיתוף חקירות מכס ומע"מ ברשות המסים, במטרה לשמור על קופת המדינה ולהביא את מבצעי העבירה לדין. כל זאת, על מנת למצות את הדין עם המעורבים במלוא החומרה ותוך פגיעה קריטית ב'צינור החמצן הכלכלי' של המעורבים למניעת עבירות נוספות, לרבות חילוט כסף, חשבונות בנק ורכבי יוקרה שבבעלותם".

תגיות