אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ירושלים יטמיע מערכות הגנת סייבר של IBM צילום: בנק ירושלים

בנק ירושלים יטמיע מערכות הגנת סייבר של IBM

IBM תנהל את מרכז הניטור והבקרה של הבנק ותספק לו שירותים נוספים בתחום. היקף העסקה עומד על כ-15 מיליון שקל ל-7 שנים

07.02.2018, 12:11 | רפאל קאהאן
בנק ירושלים חתם על הסכם עם IBM ישראל לקבלת שירותים מתקדמים בתחום אבטחת המידע. במסגרת ההסכם, IBM ישראל תנהל ותתפעל את מרכז הניהול לאירועי אבטחת מידע של הבנק (SOC)– זאת בהתאם להנחיות מנהל אבטחת המידע בבנק ירושלים והנחיות הרגולטור. היקף העסקה לא נמסר אך ל"כלכליסט" נודע כי הסכום הוא 15 מיליון שקל ותוקף ההסכם הוא כ-7 שנים.

קראו עוד בכלכליסט

IBM תלווה את פעילות המרכז שיפעל 24/7 ויעניקו שירותי ייעוץ ותמיכה טכנית מתקדמים. השירותים שיינתנו לבנק מבוססי מתודולוגית האבטחה הבינלאומית ובוצעו בהם התאמות לשוק הישראלי. יצוין כי, מדובר בהסכם ראשון מסוגו לפתרונות אבטחה בשוק הבנקאות המקומי.

גיל טופז מנכ"ל בנק ירושלים, צילום: סיוון פרג גיל טופז מנכ"ל בנק ירושלים | צילום: סיוון פרג' גיל טופז מנכ"ל בנק ירושלים, צילום: סיוון פרג

עופר קלאוזנר, מנהל הגנת הסייבר ואבטחת המידע של בנק ירושלים מסר כי: "מדובר בפתרון SOC משולב שימשיך לפעול בשעות הפעילות בבנק. בלילות, בסופ"ש, בחופשים ובחגים תתבצע הפעילות ממרכז הניטור של .IBM במסגרת העסקה תספק IBM עובדים מומחים שיצטרפו לצוות אבטחת המידע של בנק ירושלים".

לדברי גיא סגל, מוביל פעילות הסייבר ב-IBM ישראל: "צוות הX-Force- של IBM מצא כי בשנת 2016 תעשיית השירותים הפיננסיים הותקפה65אחוזים יותר מכל סקטור אחר. באמצעות ה-SOC החדש, בנק ירושלים יזכה לאותם השירותים שהגופים הפיננסיים הגדולים בעולם משתמשים בהם על מנת להגן על עצמם מפני תקיפות של פושעי סייבר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
ימותו הקנאים? לא, שיחיו ויקנאו
יש הרבה דברים טובים ורעים לומר על IBM בכלל, ו- IBM ישראל בפרט. בתחום אבטחת המידע יש להם הרבה מה למכור, לעשות ולתרום למשק. מיקור חוץ של שירותי ה SOC זו פעילויות חכמה של מנהל אבטחת מידע בארגון פיננסי, בעיקר מול גוף כמו IBM. יש להם 8 מרכזי SOC שעובדים מסביב לשעון בכל העולם, צוות אנליסטים חזק ב X-force וכל אלו תומכים את ה-SOCים המקומיים שחברה מקימה ללקוחות. גם ה-CERT הלאומי בארץ מקבל שירותי X-FORCE. כל המקטרגים והמזלזלים, תמשיכו, תכאיבו לעצמיכם. הצוות של IBM Security בארץ, חזק מקצועי ורציני.
מנהל בעבר ב IBM  |  08.02.18
20.
ל16 , בדקתי
אם כבר עובדות 2.אם להאמין בגרטנר הפתרון המוביל בעולם הסקיורטי זה סימנטק (לא ) 3.מה הקשר בין X ל Y האם 60 האנשים הללו יושבים באתר ? (לא) 4.שירות MSS זה שירות של ניהול FW עוד כלים גינריים , IBM בנתה שירות SOC בפולין הוא לא קשור לשירות שניתן בארץ , עבדתם פעם מול MSS ? אתה יודע מזה ? לא חושב 6.פח אשפה ? אתה מכיר את האנשים שעבדו שם ? את הניסיון שלהם ? את הלילות שנתנו במקום ? 7. הדבר היחיד החכם שאמרת
מועמד למחירה  |  07.02.18
לכל התגובות